• XIV OOGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIJNY

• Wizyta  J.E Ks. biskupa Marka Solarczyka

5 maja 2022 powitaliśmy w naszej szkole wyjątkowego Gościa.  J.E Ks. biskup Marek Solarczyk przybył, aby uczestniczyć w obchodach XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Biblijnego w naszej szkole.  Na tę uroczystość złożyła się m. in. inscenizacja biblijna pt. Ezra – mój bliźni  oparta na motywach przypowieści o miłosiernym Samarytaninie.

Przygotowały ją dzieci z klas: 7B, 4B i 1B  w nawiązaniu do tegorocznego hasła Tygodnia Biblijnego, które brzmiało: Posłani z darem pokoju Chrystusa Zmartwychwstałego.  Po przedstawieniu uczniowie wspomnieli również o obecnej sytuacji w Europie. Wyrazili jedność i wsparcie dla narodu ukraińskiego, przeciwstawiając się jednocześnie wojnie i przemocy.

Ksiądz biskup pobłogosławił uczestników spotkania i wspólnie z nimi się pomodlił. Po części oficjalnej- przemówieniach J. E. ks. biskupa, ks. dra Jacka Kucharskiego i pani dyrektor Katarzyny Gruszki -była chwila na wspólne zdjęcia oraz rozmowy J.E biskupa Marka ze studentami Uniwersytetu Biblijnego dla Dzieci działającego od niemal dekady w naszej szkole.

Spotkanie to było okazją do głębszego przeżycia słów Chrystusa „Pokój zostawiam wam” oraz do refleksji nad potrzebą pomagania bliźnim w potrzebie.

• DNI OTWARTE W SIÓDEMCE DZIEŃ DZIECKA

• 1 czerwca o godzinie 13.00 zapraszamy dzieci z rodzicami  na Dzień Otwarty Szkoły -  Naszej Siódemki.

Jest to dzień szczególny dla naszych uczniów - Dzień Dziecka.

Świętujmy go razem z rodzicami, gronem nauczycielskim i pracownikami szkoły, całą społecznością lokalną.

Czeka Nas wiele ciekawych atrakcji ....i niespodzianek. Cieszmy się tym dniem tak długo wyczekiwanym przez Nas wszystkich.

Zaproszenie_na_festyn.pdf

• ILUSTRACJA DO BAŚNI HANSA CHRISTIANA ANDERSENA

• W maju w szkole odbył się konkurs plastyczny  „Ilustracja do ulubionej baśni Hansa Christiana Andersena”.

Baśnie Andersena zawsze podobały się młodym czytelnikom, dlatego konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem.

Celem wydarzenia było rozwijanie uzdolnień plastycznych dziecka oraz doskonalenie kompetencji czytelniczych. W konkursie brały udział uczniowie z klas młodszych.

Wszystkim uczestnikom  gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów i pomysłów artystycznych.

• INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA RADOMIA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W SZACHACH

• 25 kwietnia w PSP nr 6 rozegrane zostały  Otwarte Indywidualne Mistrzostwa Radomia Szkół Podstawowych Klas 6 - 8 w Szachach.

W mistrzostwach  brali udział reprezentanci naszej szkoły w składzie:

Natalia Zych 8b, Mikołaj Wróbel 7b, Ernest Krawczyk 7b, Adam Pigułowski 7b.

Eliminacje szachowych mistrzostw Radomia polegały na rozwiązaniu zadań szachowych o tematyce:

"Mat w jednym posunięciu".

Finał polegał na rozegraniu pojedynków szachowych systemem "każdy z każdym" - były to szachy błyskawiczne z limitem czasu 5 minut dla każdego gracza.

Do finału awansował nasz reprezentant - Adam Pigułowski.

Przegrał on tylko jeden pojedynek szachów błyskawicznych i tym samym zdobył tytuł Wicemistrza Radomia Szkół Podstawowych w Kategorii Klas VI-VIII w Szachach.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów szachowych.

• REGIONALNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

•   22 kwietnia 2022r  w ramach VI Regionalnego Konkursu Pięknego Czytania w Bibliotece Pedagogicznej w Radomiu  uczniowie naszej szkoły: Szymon Antecki - kl. 1a, Nikolas Sobczyk - kl. 3a,

Stanisław Gawroński – kl.4 b oraz uczennica klasy  8a  - Amelia Śliwińska odczytali przed komisją konkursową wybrane przez siebie fragmenty książek.

Komisja po wysłuchaniu wszystkich uczestników wybrała Mistrza Czytania w każdej kategorii.

27 kwietnia  odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników konkursu,  wręczenie dyplomów i nagród.

Szymon  Antecki został Wicemistrzem Czytania w kategorii klas I – II,

Nikolas Sobczyk otrzymał tytuł Mistrza Czytania w kategorii klas III – IV,

Amelia Śliwińska zdobyła tytuł Wicemistrza Czytania w kategorii klas VII – VIII.

Wszystkim uczestnikom bardzo serdecznie gratulujemy!!!