• UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

• Uroczyste zakończenie roku szkolnego rozpoczęliśmy całą społecznością szkolną w Kościole pw. Św. Jana Fary  Mszą Św.. Na sali gimnastycznej odbyło się uroczyste pożegnanie i rozdanie nagród za wzorowe zachowanie i bardzo dobre wyniki w nauce. Nie zabrakło również nagrodzonych sportowców. Pani Dyrektor uroczyście wręczyła nagrody naszym prymusom. Uczniowie klas trzecich przygotowali część artystyczną..  Żegnamy się na kilka tygodni aby we wrześniu powrocić w nasze mury szkolne i dalej poznawać Świat i przeżywać nowe i ciekawe przygody......do zobaczenia po wakacjach.

• NADCHODZĄ WAKACJE...

To  już ostatnie chwile , które spędzamy w tej szkole, szkole pełnej wspomnień.

Nasze dzisiejsze spotkanie jest ostatnim takim wspólnym wydarzeniem z naszymi nauczycielami i kolegami, z tą szkołą. Bowiem po wyjściu każde z nas pójdzie w swoją stronę. Będzie to dla wszystkich czas relaksu             i odpoczynku.

Po wakacjach  spotkamy się, aby  zasiąść  w nowej ławce, w  szkole otoczonej znajomymi  twarzami zarówno nauczycieli, pracowników szkoły, jak i kolegów i koleżanek.

Pierwszy września będzie okazją do wspaniałych wspomnień, jakie przeżyliśmy w czasie wakacji. Mamy nadzieję, że każdy z nas da sobie radę w naszym  środowisku, jakie na niego czeka.

Drodzy Nauczyciele, Pracownicy Szkoły, Kochani Wychowawcy! Chcemy Wam dziś podziękować. Podziękować z całego serca, za trud włożony w nasze wychowanie, w naszą edukację, za niegasnącą cierpliwość i życzliwość oraz przede wszystkim za całą wiedzę, jaką nam przekazaliście. W tak ważnym dla nas wszystkich  dniu, oprócz gorących podziękowań, my uczniowie, chcemy Wam wszystkim złożyć najserdeczniejsze życzenia, dalszej wytrwałości w szerzeniu edukacji, pomyślności w życiu osobistym oraz samych radości z pracy.

Dziękujemy raz jeszcze!

• UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

• Organizacja zakończenia roku szkolnego 2021/2022

23.06.22r (czwartek) przejście całą społecznością szkolną ze Sztandarem szkoły do Kościoła pw. Św. Jana Fara ul. Rwańska 6 na Mszę Św. na zakończenie roku szkolnego 2021/2022. Msza Św. o godzinie 09.30.

Uczniów obowiązuje strój galowy.

Świetlica szkolna - dyżur dla dzieci nie uczestniczących we Mszy Św. w godzinach 09.15 - 11.15 pod opieką nauczycieli.

Po Mszy Św. przejście do szkoły na zajęcia dydaktyczne (klasy drugie i klasy 4-7).

23.06.22r (czwartek) godz.11.00 uroczyste zakónczenie roku szkolnego dla klas Ósmych

oraz klasy 3a i klas 1a, 1b.

24.06.22r godz.08.00 uroczyste zakończenie  roku szkolnego na sali gimnastycznej klas drugich i klas 4-7.

Po części oficjalnej przejście klas z wychowawcami do sal lekcyjnych.

• DZIEŃ EUROPY W KLASACH MŁODSZYCH

• Młodszy samorząd uczniowski pod opieką pani Jolanty Nędzi zorganizował Dzień Europy.

Klasy I - III przygotowały prezentacje na temat sześciu krajów należących do Unii Europejskiej.

Podróż po europejskich państwach zaczęła się oczywiście od Polski.

Uczniowie poznali również wiele ciekawostek na temat Włoch, Francji, Danii, Niemiec, Szwecji.

Najwięcej emocji wzbudziły dzieci przebrane w stroje postaci literackich z wymienionych krajów.

To była niezwykle pouczająca podróż po Europie.

• FARMA ILUZJI - PARK EDUKACJI i ROZRYWKI - WYCIECZKA

• We współpracy ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Radomskiej Fary została zorganizowana wycieczka do Farmy Iluzji - Parku Edukacji i Rozrywki.

Oferta atrakcji zaskoczyła wszystkich uczestników wycieczki różnorodnością, bo obok pokazów iluzjonistycznych i instalacji, które mieszają zmysły, czekało na nas mnóstwo propozycji - jak ciekawie i aktywnie spędzić czas.

Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni.

• MUZEUM HISTORII NAJNOWSZEJ RADOMIA ODWIEDZIŁA KLASA ÓSMA

• W miesiącu maju w ramach innowacji z historii "Cudze chwalicie, swego nie znacie" ósmoklasiści obejrzeli wyjątkową wystawę: "Przemysł - siła miasta. Radom w latach 1918-1989", która znajduje się

w Muzeum Historii Najnowszej Radomia w Kamienicy Deskurów.

• FESTYN Z OKAZJI DNIA DZIECKA - DZIEŃ OTWARTY

• 1 czerwca na terenie naszej szkoły odbył się Festyn z okazji Dnia Dziecka. Był to dzień ważny dla każdego dziecka, dzień radości i szczęścia. Nauczyciele, jak również inni pracownicy naszej placówki bardzo się postarali i przygotowali do tego jakże niezwykłego wydarzenia.

Przygotowane stanowiska tematyczne : Mini ZOO, Smaczne Sałatki, Smakowite Napoje, Starocie i Historia, a także malowanie twarzy, loteria i rozgrywki szachowe - cieszyły się wśród dzieci i rodziców dużym zainteresowaniem. Można było poczęstować się popcornem i słodkimi lizakami.

Nastąpiło również uroczyste otwarcie Nowego Placu Zabaw. Pani Dyrektor wraz z uczniami PSP 7 symbolicznie przecieli wstęgę.

Na placu zabaw można było pobawić się i pozjeżdżać z bajkowego "dmuchańca" dla dzieci.

Do zobaczenia za rok...zapraszamy do naszego Albumu Fotograficznego

• SZKOLNY KONKURS GEOGRAFICZNY PARKI NARODOWE POLSKI

• W II semestrze został  zorganizowany konkurs przez p. M. Gregier i skierowany  był do uczniów klas siódmych i ósmych.

Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań i umiejętności  z zakresu treści geograficznych i przyrodniczych, jak również rozwijanie wyobraźni, i twórczego działania,  poznanie wybranych form ochrony przyrody Polski.

Zadaniem uczniów było stworzenie lapbooka i przedstawić informacje kreatywnie, i ciekawie w postaci większej kartki, teczki, w formie rysunków, zdjęć, otwieranych okienek z możliwością składania, a nawet ruchomych elementów. Uczestnicy użyli  pisanego słowa na temat wybranego, ulubionego Parku Narodowego.

Lapbbook może  posłużyć do zbierania i utrwalania informacji kreatywnie i ciekawie.

Prace uczniów możemy przedstawić w albumie fotograficznym.

Konkurs został rozstrzygnięty w kwietniu.

Nasi zwycięscy:

I m-ce egzekwo: Franciszek Sawicki - 8a i Oliwia Wilk i Amelia śliwińska -  8a