• PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

• W miesiącu marcu obchodzimy Pierwszy Dzień Wiosny. Tak długo wyczekiwany dzień zawitał i do naszej szkoły.

Postanowiliśmy spędzić go w miłej i wesołej atmosferze.  Nauczyciele zorganizowali fotobutkę dla naszych uczniów, gdzie można było wykonać zdjęcia grupowe i indywidualne.

Pani od plastyki przygotowała piękną wiosenną dekorację. Były konkursy i świetna zabawa. Innym fajnym pomysłem było zaproponowanie naszym dzieciom przez Samorząd Szkolny przyjścia  tego dnia do  szkoły bez plecaka. Pomysły były ciekawe, zamiast plecaka były koszyki, walizki i wiele innych śmiesznych rozwiązań.

Na foto relację zapraszamy do Albumu Fotograficznego na naszej stronie internetowej.

Do zobaczenia za rok...............

• HALOWE ZAWODY LEKKOATLETYCZNE

• Doskonale zaprezentowały się dziewczęta z naszej szkoły startujące w halowych zawodach lekkoatletycznych rozgrywanych w ramach Radomskiej Olimpiady Młodzieży.

W kategorii rocznika 2010 – 2012 do finału awansowały: Kalina Bieniek w biegu na 60 metrów i w skoku w dal, Julia Świercz w biegu na 300 metrów i w rzucie piłką lekarską oraz Alicja Madejska w skoku w dal.

W finale biegu na 60 metrów Kalina Bieniek pokonała wszystkie rywalki i zdobyła tytuł mistrzyni Radomia Szkół Podstawowych w swojej kategorii wiekowej.

Równie dobrze wypadła w finale skoku w dal, gdzie zajęła II miejsce, przegrywając ze zwyciężczynią tylko o 4 centymetry. Również w czołówce znalazły się pozostałe nasze finalistki: Alicja Madejska była 6 w skoku w dal, a Julia Świercz bieg na 300 metrów ukończyła także na 6 miejscu.

W kategorii rocznika 2008 – 2009 w finałowym konkursie pchnięcia piłką lekarską wystąpiła Kornelia Ługowska. Do podium trochę zabrakło, ale 6 miejsce wśród uczniów radomskich szkół podstawowych, też może być powodem do dumy.

Kalina Bieniek i Julia Świercz to uczennice klasy VII a, Alicja Madejska reprezentuje klasę VI natomiast Kornelia Ługowska klasę VIII b.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na sportowych arenach.

• TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO DZIEWCZĄT

• Kolejny sukces Naszych dziewcząt.

Ponownie możemy pochwalić się sukcesem na sportowej arenie.

Podczas finału turnieju tenisa stołowego dziewcząt, rozgrywanego w ramach Radomskiej Olimpiady Młodzieży – kategoria rocznik 2008 – 2009 nasze reprezentantki zajęły III miejsce.

Zaczęły od zwycięstwa 3:0 z PSP 4, ale potem poniosły 2 porażki z PSP 17 i I SSP. Ostatecznie pozwoliło to stanąć na najniższym stopniu podium i odebrać puchar, dyplom i medale. Mimo, że aspiracje były wyższe, to jednak III miejsce wśród radomskim szkół podstawowych jest niewątpliwie dużym sukcesem. Gratulujemy!

W drużynie wystąpiły uczennice klasy VIII a: Julia Jarmułowicz Karolina Zając Wiktoria Pośnik.

Opiekunem zawodniczek był nauczyciel wychowania fizycznego Dariusz Chudzik.

Życzymy sukcesów na kolejnych zawodach sportowych.

• FIGURY GEOMETRYCZNE W KLASIE 2B

• Uczniowie klasy 2b na lekcjach matematyki  utrwalali wiadomości dotyczące figur przestrzennych.

Samodzielnie mogli stworzyć figury przestrzenne i przekonać się, że matematyka to ciekawy i tajemniczy  przedmiot.

• SZKOLNY KONKURS WIEDZY O PATRONIE SZKOŁY  KAZIMIERZU PUŁASKIM

• 7 marca w naszej placówce odbyła się XXIX edycja szkolnego konkursu wiedzy o patronie szkoły Kazimierzu Pułaskim.

Do rywalizacji przystąpiło dziewięć dwuosobowych reprezentacji klas 4-8.

W konkursie zwyciężyła klasa 8a, drugie miejsce wywalczyła klasa 5b.

Miejsce trzecie zdobyła reprezentacja klasy 8c.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy.