• BEATYFIKACJA JÓZEFA I WIKTORII ULMÓW

• W związku z planowaną beatyfikacją Józefa i Wiktorii Ulmów we wrześniu 2023 roku została przygotowana już w czerwcu wystawa poświęcona Polakom ratującym Żydów w czasie II wojny światowej w tym o rodzinie Ulmów. Wystawa została oparta o materiały z Teki IPN.

Uczniowie klasy ósmej pod nadzorem nauczycilki historii p.M. Włodek przygotowali prezentacjię i tablicę na korytarzu szkolnym.

Krótka histoia rodziny jakże piękna, ale bardzo smutna.

Wiktoria i Józef Ulmowie byli polskim mężem i żoną katolikiem - samarytanie z Markowej w Polsce podczas okupacji hitlerowskiej podczas II wojny światowej, próbowali ratować polskie rodziny żydowskie, ukrywając je we własnym domu podczas Holokaustu.

Oni i ich dzieci zostali za to straceni w trybie doraźnym 24 marca 1944 r.

• FESTYN Z OKAZJI DNIA DZIECKA

• 1 czerwca na terenie naszej szkoły odbył się Festyn z okazji Dnia Dziecka. Był to dzień ważny dla Naszych pociech, dzień radości i szczęścia. Nauczyciele, jak również inni pracownicy naszej placówki bardzo się postarali i przygotowali do tego jakże niezwykłego wydarzenia.

Przygotowane stanowiska tematyczne : Mini ZOO, Smaczne Sałatki i przepyszne ciasta, Starocie i Historia, a także malowanie twarzy,  rozgrywki szachowe, ciekawe konkursy, zawody sportowe - cieszyły się wśród dzieci i rodziców dużym zainteresowaniem.

Można było poczęstować się popcornem i słodkościami, a także wybrać sobie niespodziankę

Do zobaczenia za rok...zapraszamy do naszego Albumu Fotograficznego

• RAJD INTEGRACYJNY KLAS PIĄTYCH

• 1 czerwca 2023 roku odbył się Rajd Integracyjny klas 5a i 5b pod opieką organizatorów - nauczycielek p.M.Gregier i p.A.Stępień.

Wyprawa rozpoczęła się przejściem z pod szkoły na przystanek autobusowy MZDiK i przejechaniem autobusem nr 26 do Jedlni Letnisko.

Po przybyciu na miejsce udaliśmy się szlakiem wzdłuż torów na teren Puszczy Kozienickiej do Rezerwatu Trzy Stawy. Uczniowie podziwiali krajobrazy i rozpoznawali faunę i florę obszaru.. Rozwiązywali kartę pracy przygotowaną przez organizatorów, jak również urządzili sobie mały piknik, zachowując się  odpowiednio na obszarze chronionym.

Po zakończeniu wyprawy skorzystaliśmy z uprzejmości właścicieli lodziarni w Jedlni i odpoczywaliśmy po całodniowej wyprawie ciesząc się pysznym smakiem lodów, gofrów i wspaniałej czekolady.

Młodzież była zauroczona nowo poznanym miejscem. Zdobyli nową wiedzę na temat Rezerwatu Trzy Stawy i na pewno w przyszłym roku wybierzemy się w tym samym składzie poznawać inne ciekawe miejsca w okolicach Radomia.