• RADOM DLA AFAZJI ROZWOJOWEJ

• Zapraszamy serdecznie dzieci i młodzież z afazją rozwojową oraz ich rodziców, nauczycieli i specjalistów!

Wydarzenie: RADOM DLA AFAZJI ROZWOJOWEJ

Data: 25 listopada 2023r.

Godzina: 11:00-15:00

Miejsce: Centrum Organizacji Pozarządowych w Kamienicy Deskurów, Radom ul. Rynek 15

Plan:

Spotkanie dla rodziców, nauczycieli i specjalistów

Godzina 11:00

Propozycje ćwiczeń sensomotorycznych stymulujących zaburzone funkcje poznawcze - myślenie, mowę, uwagę i pamięć - dla osób z afazją, dysfazją, dysleksją i innymi z zaburzeniami"

Agnieszka Mirosława Samuś (neurologopeda, oligofrenopedagog, terapeuta i instruktor integracji sensorycznej, trener i terapeuta treningów motorycznych, terapeuta treningów słuchowych, wykładowca akademicki. Założycielka Gabinetu Terapii Dziecięcej KUBUŚ w Grodzisku Mazowieckim.

Godzina 13:30

Wychowanie dziecka z afazją rozwojową z perspektywy rodziców” - dyskusja.

Dla uczestników przewidziane są certyfikaty.

Spotkanie dla dzieci i młodzieży z afazją

Temat przewodni

Zostaw elektronikę i złap za planszówkę.

Zabawy

Gimnastyka (równoważnia, mata podłogowa, szczudła, kręgle, tor przeszkód), karty pracy, układanki, klocki, kolorowanki, malowanie farbami.

Akademia Handlowa Nauk Stosowanych

XI Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. St. Staszica.

Wydarzenie finansowane jest ze środków Gminy Miasta Radomia, a udział w nim jest bezpłatny.

Uczestników prosimy o zgłoszenie poprzez e-mail: klub_radom@rozkodujmyafazje.pl lub telefon 600947357.

• KURS PROGRAMOWANIA DLA SZKÓŁ CODEFORIA

• Zapraszamy uczniów Państwa Szkoły do udziału w darmowym, interaktywnym kursie Pythona na platformie (www.codeforia.com). Kurs jest dedykowany dla uczniów z 5-8 klasy.

Naszym celem jest popularyzacja nauki programowania oraz rozwijanie umiejętności matematyczno-informatycznych wśród młodzieży szkolnej.

• KONKURS BIBLIOTECZNY ZAKŁADKA Z BOHATEREM KSIĄŻKI

• Rozstrzygnięto konkurs biblioteczny  -    „Zakładka z bohaterem książkowym”

klasy  1-3                                                                                            Wyróżnienia.

I miejsce -   Julia Wasiak          3b                                                     Antonina Żabicka   3b

II miejsce -  Błażej Suwała       3b                                                     Sofia Burban          3a

II miejsce -  Dawid Ostrowski   3a

III miejsce - Hanna Wójcik       1b

klasy  4-8

I miejsce -   Nikola Suwała       5a

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

• Uczniowie w ramach projektu "Laboratoria Przyszłości" zapoznały się z techniką programów, dzięki którym Robót Photon wykonywał ich plecenia.

Dzięki zajęciom z programowania z robotem, dzieci mają wiele zabawy i radości.

• 105 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PREZ POLSKĘ

• 10 listopada w naszej szkole obchodziliśmy 105 rocznicę odzyskania niepodległości.

W ramach obchodów uczniowie mieli okazję obejrzeć prezentację multimedialną -  Bohaterowie odzyskanej niepodległości, przygotowaną przez panią Monikę Włodek  - nauczycielkę historii, a zaprezentowaną przez uczniów klasy 8a Kalinę Bieniek, Sofię Kalmykow, Oliwię Depo, Natalię Zaporę i Piotra Lewandowskiego.

Uczniowie klas 3-8 zostali zapoznani z sylwetkami Piłsudskiego, Dmowskiego, Paderewskiego, Moraczewskiego, Trąmpczyńskiego, Hallera, Dowbór- Muśnickiego i Stanisława Taczaka.

Na korytarzach szkolnych pojawiły się na tablicach ściennych treści i rysunki związane ze
          Świętem Niepodległości naszego kraju.

O godzinie 11.11 na sali gimnastycznej cała społeczność szkolna odśpiewała hymn Polski.

• DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I UŚMIECHU

• 14 listopada obchodziliśmy w naszej szkole DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I UŚMIECHU.

Warto uwierzyć, że w każdym z nas drzemią niewyczerpane pokłady dobra, warto  okazać  komuś bezinteresowną życzliwość.

Tym bardziej, jak sugerują naukowcy, bycie miłym, okazywanie dobra czy rozbudzanie u siebie życzliwości wobec innych ma moc uszczęśliwiania nie tylko obdarowanego życzliwością, ale również tego, który ją okazuje.

Próbowaliśmy tego dnia okazać komuś serce lub drobnym miłym gestem wywołać serdeczny uśmiech na jego twarzy.

Jednocześnie młodszy i starszy Samorząd Uczniowski ogłosił 14 listopada Dniem Koloru Żółtego.

Zaproponowaliśmy wszystkim uczniom włączenie koloru żółtego do swojej garderoby, ewentualnie przypięcie żółtego uśmiechniętego słoneczka.

• NASZE MAŁE PROJEKTY - PROFILE GLEBOWE

• Na lekcjach geografii w klasach siódmych uczymy się o środowisku geograficznym naszego kraju.

Uczniowie z klasy 7a na lekcji geografii poznając typy gleb w Polsce pod kierunkiem p. M.Gregier wykonywali profile glebowe. Na pewno lepiej im było przyswoić wiadomości z tego zakresu.

Pomysłowość siódmoklasistów była zadziwiająca. Wyniki pracy możemy zobaczyć na zdjęciach.

• SPOTKANIA INFORMACYJNE

• Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7

im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu wraz z Wychowawcami
          uprzejmie zapraszają  Rodziców/Opiekunów

na spotkania informacyjne  16 listopada 2023 (czwartek)

• Klasa:  3b,4c,6a,6b,7b    - godzina  15.30
          • Klasy:  3a,4ai,5a,8a         - godzina  16.00
          • Klasy:  2b,4b,4c,7a          - godzina  16.30
          • Klasy:  2a,1a,1b,4b          - godzina  17.00

Wykaz sal przy wejściu do szkoły

• BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

• 31 października odbył się w naszej szkole Bal Wszystkich Świętych. Uczniowie wykazali się wspaniałą pomysłowością ( tu niskie ukłony w stronę Rodziców ) i odwagą, aby przebrać się za Świętego/Świętą lub anioła. Zabawa była niebiańska.