• MAKIETA SKRZYŻOWANIA - NASZE MAŁE PROJEKTY

• W ramach realizacji naszych "Małych Projektów" klasa 4ai wraz z p.B.Sawińską nauczycielką techniki na lekcjach wykonywali makietę skrzyżowania złożonej z planszy, znaków i sygnalizatorów oraz modeli pojazdów. Na pewno ułatwi to uczniom utrwalenie zasad poruszania się po drogach  w formie zabawy zamian pojazdów przy określaniu pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu.

Pod czujnym okiem nauczyciela uczniowie krok po kroku zgodnie z instrukcją zamieszczoną w podręczniku z techniki mogli bez problemu wykonać pracę wytwórczą.

Możemy się o tym przekonać oglądająć zdjęcia w naszej galerii.

• KULTURALNA SZKOŁA NA MAZOWSZU

• W ramach programu Kulturalna Szkoła na Mazowszu, klasa 2a uczestniczyła w warsztatach lepienia glinianych naczyń, poprzedzonych udziałem w wystawie archeologicznej Skarby i tajemnice Piotrówki.

Zajęcia odbyły się w Muzeum Okręgowym im. Jacka Malczewskiego.

• REGIONALNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

• Uczeń naszej szkoły Szymon Antecki z klasy 3a otrzymał tytuł MISTRZA CZYTANIA w kategorii klas III I IV w VIII Regionalnym Konkursie Pięknego Czytania.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• TYDZIEŃ NEURORÓŻNORODNOŚCI W PSP7

• W miesiącu kwietniu w ramach odbywającego się w naszej szkole "Tygodnia Neuroróżnorodności" odbyły się warsztaty z języka migowego, które poprowadziła pani Iwona Zaremba-tłumacz języka migowego.

Uczniowie poznali alfabet palcowy oraz podstawowe symbole i formy grzecznościowe języka migowego.

Uczniowie z klasy 1a i 4b uczestniczyli w pogadance na temat funkcjonowania osób na wózkach inwalidzkich czy poruszających się o kulach. Zostali zaproszeni do Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego dla Dzieci Nieslyszących, gdzie mogli uczestniczyć w zajęciach sensorycznych.

Dzieciom najbardziej podobały się zabawy w sali świateł, gdzie mogły doznać relaksu i wyciszenia, co jest niezwykle ważne dla dzieci doznających codziennego przebodźcowania.

Każda klasa przygotowała plakat dotyczący jednego z zaburzeń.

• REKRUTACJA DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH

• Przypominamy -  ropoczęła się rekrutacja do odziałów przedszkolnych i potrwa do 12 kwietnia.

Zapraszamy. Informacjie możecie Państwo pozyskać również w sekretariacie szkoły.