• Magiczna Moc Bajek

        • W dniu 25.10.2019r. dzieci z oddziałów przedszkolnych 0ai oraz 0b w ramach Międzynarodowego Projektu "Magiczna Moc Bajek - Ja potrzebuję Ciebie - Ty potrzebujesz mnie - każdy jest ważny, mały, duży i starszy" odwiedziły Dom Seniora w Radomiu przy ul. Rwańskiej. Maluchy przygotowały wspaniały występ i wręczyły małe podarunki.

        • Wybory do samorządu szkolnego

        • 15. października odbyły się wybory do samorządu szkolnego. Uczniowie klas 1-3 i  4-8 wybrali swoich przedstawicieli:

          Samorząd klas 1-3:

          Wiktoria Klich- przewodnicząca,

          Alan Kośla -z-ca  przewodniczacego,

          Kacper Trzosek- sekretarz.

          Samorząd klas 4-8:

          Jessica Sieczkowska- przewodnicząca,

          Aleksandra Jarmułowicz -z-ca  przewodniczacego,

          Julita Redestowicz- sekretarz.

          Gratulujemy!

           

        • Zielona szkoła już za nami

        • Pobyt w Jodłówce Tuchowskiej był niezwykle miły. Dopisała nam pogoda i mogliśmy w pełni korzystać z uroków Pogórza Ciężkowickiego. Zwiedziliśmy Skamieniałe Miasto, zapoznaliśmy się z tajnikami pszczelego roju w Stróżach i poznaliśmy drogę od ziarenka do bochenka w gospodarstwie Paryja. Trzeba ten wyjazd powtórzyć w przyszłym roku.

        • 1 czerwca Dzień Dziecka

        • W imieniu swoim i wszytkich Wychowawców, Nauczycieli składam naszym uczniom

          od pierwszej do ósmej klasy wszystkiego co dobre i piekne,

          aby były pociechą dla Rodziców i radością dla nas.

          Niech ten dzień będzie dla każdego dziecka spełnieniem marzeń i aby każda buzia była uśmiechnięta,
          nie tylko 1 czerwca!

          Katarzyna Gruszka dyrektor szkoły

          ....................................................................................................................................................................

        • Radomskie Dni Godności

        • Radomskie Dni Godności rozpoczęły się w środę 22 maja. Zainaugurowało je nabożeństwo w kościele św. Jana Chrzciciela w intencji wszystkich osób niepełnosprawnych. Wzięli w niej udział uczniowie klas 1-3. Po Mszy św. wszyscy przeszli barwnym korowodem ulicami Radomia przy dźwiękach Młodzieżowej Orkiestry Dętej Grandioso. Na placu Corazziego odbyła się ceremonia przekazania kluczy do miasta. Prezydent Radomia wręczył je przedstawicielom niepełnosprawnych. 

      •  XI Tydzień Biblijny
        • XI Tydzień Biblijny

        •      W dniu 5 maja 2019 r.  rozpoczął się XI Tydzień Biblijny pod hasłem „Głosili Ewangelię mocą Ducha Świętego (1 P 1,12)”. Celem tego wydarzenia jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu każdego człowieka.

               Uczniowie naszej szkoły również włączyli się w obchody Tygodnia Biblijnego. W dniu 7 maja studenci Uniwersytetu Biblijnego dla Dzieci czytali Pismo Święte młodszym kolegom i koleżankom. Bycie Apostołem, to głoszenie Ewangelii nie tylko słowem, ale przede wszystkim czynem, dlatego dzieci oprócz czytania tekstów biblijnych, wykonywali dobre uczynki w swoim środowisku. Ich odzwierciedleniem jest tablica szkolna przy sali nr 16, na której uczniowie przyklejali pokolorowane własnoręcznie kwiatki – każdy kwiatek to dobry uczynek! Mamy ich ponad 200!

           

      • IV REGIONALNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA
        • IV REGIONALNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

        •      Już po raz czwarty uczniowie naszej szkoły otrzymali zaproszenie do udziału w Regionalnym Konkursie Pięknego Czytania, którego organizatorem  jest  między innymi Towarzystwo Nauczycieli  Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Radomiu. Uczniowie nasi chętnie zgłosili się do udziału w konkursie.

               Na początku marca odbyły się eliminacje szkolne, które w swoich kategoriach  wygrali: Mikołąj Mysiewicz kl. IIa, Adam Zięba kl. IVa, Oliwia Maniak kl. VI a, Maja Burczy kl. VIIIa.  Uczniowie Ci reprezentowali naszą szkołę na etapie regionalnym konkursu. Wszyscy czytali pięknie,  czego efektem były otrzymane przez dwójkę uczniów Mikołaja Mysiewicza i Mai Burczy wyróżnienia.

                 25 marca 2019 r. w gościnnych murach Biblioteki Zespołu Szkół Samochodowych w Radomiu odbył się Koncert Laureatów, w którym uczestniczyli  Mikołaj i Maja. Serdecznie  gratulujemy, a innych uczniów zachęcamy do udziału  w konkursie za rok.

          Więcej zdjęć do obejrzenia w Albumie fotograficznym.

        • Mały Mistrz Matematyki

        • 22 marca 2019r. uczniowie klasy 3a i klasy 3b  wzięli udział w XVII Regionalnym Konkursie Matematycznym "Mały Mistrz Matematyki" w PSP nr 25 w Radomiu. Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu i życzymy naszym "Małym Matematykom" powodzenia.

                   

           

      • III Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady
        • III Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady

        •     12 marca 2019 r. uczniowie kl. IV a i IVb wraz z paniami Małgorzatą Gaździńską, Renatą Brzezińską i Moniką Wójtowicz uczestniczyli w III Ogólnopolskim Czytaniu Jeżycjady Małgorzaty Musierowicz. Czytanie odbyło w bibliotece na radomskim Gołębiowie.  Dzięki wyobraźni udało nam się przenieść na poznańskie Jeżyce, a dokładnie do mieszkania państwa Kowalików. Dyrektor MBP w Radomiu, pani Anna Skubisz-Szymanowska, przeczytała fragment, kiedy to Aniela, tytułowa Kłamczucha, wkracza w życie Mamerta, Tosi
          i Mamerciątek. Uczniowie także czytali – pojawiły się fragmenty "Kwiatu Kalafiora", "Idy sierpniowej" i "Opium w rosole". Uczestnicy III Ogólnopolskiego czytania Jeżycjady okazali się nie tylko Dziećmi Kulturalnymi, ale też Kulinarnymi. Przygotowali wspaniałe receptury na Rodzinę a'la Borejko. Twórcy najbardziej smakowitego przepisu oraz lektorzy zostali nagrodzeni, a spotkanie dla wszystkich zakończyło się słodkim akcentem – cukierkami od Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.

          Więcej zdjęć do obejrzenia w Albumie fotograficznym.

      • Pasowanie na czytelnika
        • Pasowanie na czytelnika

        •         Biblioteka szkolna przyjęła do swego grona kolejnych czytelników! W dniu 19 lutego 2019 r. odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika wszystkich pierwszoklasistów. Uczniowie, po zapoznaniu się z regulaminem bibliotekii zasadami wypożyczania. Dowiedzieli się  jak  obchodzić się z książką, by służyła jeszcze przez wiele lat innym czytelnikom. Następnie złożyli uroczyste przyrzeczenie i zostali kolejno pasowani na Czytelnika. Pamiątką tego wydarzenia były dyplomy, zakładki  i pierwsze wypożyczone książki. Miejmy nadzieję, że pierwszoklasiści będą często odwiedzali naszą bibliotekę i chętnie spędzali wolny czas z książką w ręku, bo

           WARTO CZYTAĆ !!!

        • Zaproszenie

        • Stowarzyszenie Przyjaciół Radomskiej Fary z siedzibą w Radomiu -
          Stowarzyszenie pożytku publicznego
          wraz z Wychowawcami PSP nr 7 Radom
          zaprasza chętne dzieci na sobotnie zajęcia w świetlicy z elementami socjoterapii
          - w załączeniu plakat informacyjny...smiley

          Plakat_promocyjny_2019.doc

          ............................................................................................

        • Jasełka

        • 21 grudnia cała społeczność szkolna zgromadziła się w sali gimnastycznej, by obserwować przygotowania Aniołów do Bożego Narodzenia. Chociaż diabełki próbowały je zakłócić, to jednak na nic się zdały ich starania. Po przedstawieniu i wspólnym odśpiewaniu  kolęd, pani wicedyrektor Cynowska złozyła uczniom i pracownikom serdeczne życzeniach. Następnie wszyscy wrócili do swoich klas, by przygotować wigilijną wieczerzę. W kilka minut stoły uginały się pod ciężarem przygotowanych potraw. Dźwięki kolęd i pastorałek rozbrzmiewały w salach i na korytarzach. Pięknie ubrane choinki przyciągały wzrok. Tradycyjne łamanie się opłatkiem rozpoczęło klasowe wigilie i  wprowadziło wszystkich uczniów i nauczycieli w świąteczny nastrój.

        • Międzyszkolny Konkurs Kolęd Angielskich

        •      12 grudnia 2018 r. odbyła się w naszej szkole 8. edycja Międzyszkolnego Konkursu Kolęd Angielskich. Wzięli w niej udział uczniowie klas 4-8 z sześciu  radomskich szkół:    PSP nr 3, 7, 15, 17,  32, 34. Konkurs został zorganizowany przy współpracy ze szkołą językową City College. Wykonawców oceniało jury w składzie:  p. Arkadiusz Białek- nauczyciel, muzyk, aranżer   p. Maria Kukla-Dąda – nauczyciel i lektor języka angielskiego, manager Centrum Egzaminacyjnego Cambridge przy City College oraz  p. Katarzyna Mróz  - nauczyciel języka angielskiego w  PSP nr 3.

          Wykonawcy zachwycili publiczność i jury  swoimi  interpretacjami utworów oraz ciekawymi aranżacjami.

          Werdykt jury był następujący:

          I miejsce – Małgorzata Kaczorek z PSP nr 3 -  ‘Silent Night’

          II miejsce ex aequo– Klaudia Warda z PSP 34 – ‘So this Is Christmas’ oraz Amelia Żurowska z PSP 34 – ‘Someday at Christmas’

          III miejsce – Amelia Wietrzyńska  z PSP 7 – ‘Have Yourself a Little Mary Christmas’

           

          Wyróżnienia:

          Wiktoria Peryt i Julia Rzeszut  z PSP 32 – ‘Mary Did You Know’

          Daria Kowal z PSP 15  - ‘We Need a Little Christmas’

          Wiktoria Żak z PSP 17 – ‘Coca-cola Christmas Song’

          Lena Turzyńska z PSP 3 – ‘Merry Christmas Everyone’

           

          Wyróżnienie zostało również przyznane przez przedstawiciela City College, p. Marie Kuklę- Dąda. Otrzymała je  Lena Turzyńska z PSP 3 za wykonanie utworu ‘Merry Christmas Everyone’

           

        • Święty Mikołaj do nas przychodzi,  

          dużo prezentów dzieciom przynosi.

          W buciki wszystko zwinnie upycha

          i jak czarodziej w pośpiechu znika. 

          Dnia 5 grudnia  do naszej szkoły zawitał św. Mikołaj. Od samego rana dzieci nie mogły się doczekać miłego gościa. Każdy uczeń ubrany był na czerwono. Zabawę zorganizowały nam Panie z radomskiego MOPSu. Były wspólne tańce, malowanie twarzy i pompowanie balonów. Gdy  św. Mikołaj  pojawił się w drzwiach na wszystkich buźkach uczniów  pokazał się uśmiech. Mikołaj przygotował dla każdego piękne podarki, które miał ukryte w wielkim worze. Były piosenki oraz wspólna zabawa  z Mikołajem. Na koniec spotkania zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia. Następne odwiedziny dopiero za rok. Już nie możemy się ich doczekać.

                     

      • Spotkanie z pisarzem Panem Wojciechem Krupą uczniów kl. 2a i 2b.
        • Spotkanie z pisarzem Panem Wojciechem Krupą uczniów kl. 2a i 2b.

        • 15 listopada 2018 r. dzięki życzliwości pracowników Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu klasa 2a i 2 b uczestniczyła w spotkaniu autorskim z Panem Wojciechem Krupą (radomskim bajkopisarzem, autorem scenariuszy i przedstawień teatralnych, wierszy, książeczek dla dzieci oraz  książek o Radomiu "Radomir" - legenda o powstaniu Radomia").Na początku spotkania Pan Wojtek przeprowadził gimnastyke dla dzieci na podstawie swojego wiersza. Autor czytał dzieciom fragmenty swoich utworów, opowiadał o swojej przygodzie z poezją i malarstwem, opowiedział o różnych ciekawostkach związanych z Radomiem. Na zakończenie spotkania dzieci mogły zakupić ksiązki pana Wojciecha Krupy oraz zdobyć autograf pisarza.

      • Poznajemy dziedzictwo kulturowe Radomszczyzny
        • Poznajemy dziedzictwo kulturowe Radomszczyzny

        • 15 listopada naszymi goścmi byli przedstawiciele fundacji Pro Civitas Bono.  Muzycy ludowi przeprowadzili  warsztaty taneczno-muzyczne. Miały one za zadanie zapoznanie czwartoklasistów z tradycjami i zwyczajami regionu radomskiego, ocalenie od zapomnienia najcenniejszych elementów lokalnych tradycji oraz niwelowanie negatywnych stereotypów na temat kultury i tradycji wiejskiej. Uczniowie nie tylko słuchali walczyków, poleczek i oberków z mikroregionu kajockiego (powiat przysuski) ale także uczyli się podstawowych kroków ludowych tańców, śpiewali piosenki, przymierzali stroje ludowe, grali na instrumentach.  Po spotkaniu  zgodnie stwierdzili, że przy  muzyce ludowej świetnie można się  bawić.

             

          Więcej zdjęć w Albumie fotograficznym.

          https://www.youtube.com/watch?v=WQ8Gs4xAzY0

      • Apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości
        • Apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości

        • 14 listopada spotkaliśmy sie na uroczystym apelu, by uczcić 100 -lecie odzyskania niepodległości przez Polskę.  Powinniśmy zawsze pamietać, że bez tego, co było kiedyś, nie bylibyśmy dziś tacy, jacy jesteśmy.  Mając to na uwadze, uczniowie stworzyli na scenie żywy obraz, który był świadectwem  nie tylko pamięci, ale także wdzięczności dla poprzednich pokoleń i miłości do ojczyzny.  Przedstawili historię ostatnich 100 lat Polski, wymienili ważne daty i wspomnieli tych, którzy przyczynili się do rozkwitu naszej ojczyzny. Ostatni wykonywany utwór "Niepodległa, niepokorna" wniósł ze sobą taką energię i moc, że wszyscy zebrani włączyli się do śpiewu.

           

      • MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBILIOTEK SZKOLNYCH
        • MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBILIOTEK SZKOLNYCH

        •       „Książka to przyszłość” – to hasło tegorocznego Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, który obchodzono w październiku. Celem tego święta jest zwrócenie uwagi na znaczenie bibliotek w edukacji, promocja i podniesienie rangi biblioteki w środowisku szkolnym oraz zbliżenie uczniów do biblioteki i książki. Z tej okazji biblioteka szkolna przygotowała:

          • konkurs plastyczny dla uczniów klas I-III pt. „Sowa biblioteczna”,
          • wystawę propagującą głośne czytanie dzieciom i korzystanie z biblioteki jako zwrot ku rodzicom, by przekonać, jak ważne jest czytanie w rozwoju intelektualnym każdego człowieka już od najmłodszych lat,
          • spotkania czytelnicze z bohaterami literackimi w czytelni w trakcie których nauczyciele bibliotekarze oraz uczniowie czytali dzieciom książki pt. „Poranek z książką”,
          • imprezę czytelniczą „Dzień Głośnego Czytania z Gangiem Słodziaków” dla uczniów klas I-V przedstawiająca inscenizację z bajki „Gang Słodziaków”  w wykonaniu uczniów kl. IIa połączoną  z montażem słowno-muzycznym poświęconym książce w wykonaniu uczniów z klas VIII a,VIa,IVb. Głównym punktem spotkania byli goście: Pani Dorota Podkowa- przewodnicząca Rady Rodziców, Pani Barbara Zaremba – Starszy Rachmistrz Służby Celnej RP, oraz Pan Dawid Kozdrach – przyjaciel szkoły, super D-J, którzy przyłączyli się do wspólnego promowania głośnego czytania czytając fragmenty książki.

               Wszystkie działania przygotowane przez nauczycieli bibliotekarzy oraz p. Elżbietę Szymańską cieszyły się dużą popularnością wśród dzieci, co zapewne wpłynie na zainteresowanie biblioteką i jej zbiorami oraz na wzrost czytelnictwa w naszej szkole. Pamiętajmy w miarę możliwości o codziennym głośnym czytaniu dzieciom książek.

  • Galeria zdjęć

      brak danych