• Organizacja świetlicy w szkole

• Świetlica czynna jest od 7.00 do 16.30.
          • Świetlica jest czynna w dni, w których odbywają się zajęcia dydaktyczne w szkole.
          • Do świetlicy są przyjmowane dzieci z klas 0-IV, według następujących kryteriów:
            • dzieci, których oboje rodzice pracują zawodowo,
            • dzieci z rodzin niepełnych,
            • dzieci wskazane przez Poradnię Psychologiczno- Pedagogiczną, pedagoga szkolnego lub wychowawcę klasy.
          • Dzieci, które nie chodzą na lekcje religii przebywają przez ten czas w świetlicy.
          • Przyjęcie dziecka do świetlicy następuje na podstawie pisemnego zgłoszenia rodziców / prawnych opiekunów (Karta uczestnika świetlicy), składanego corocznie w sekretariacie szkoły  lub u nauczyciela w świetlicy.
          • Nabór pierwszoklasistów i dzieci z oddziałów przedszkolnych do  świetlicy odbywa się w terminie do 20 września danego  roku szkolnego.
          • Rodzice / prawni opiekunowie mogą zgłosić dziecko do świetlicy w innych terminach, tylko w uzasadnionych przypadkach.
          • Karty uczestnika świetlicy są dostępne w sekretariacie szkoły lub u nauczycieli świetlicy.
          • Karta zgłoszenia do świetlicy zawiera podstawowe dane o sytuacji rodzinnej ucznia. Rodzic/prawny opiekun wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby rekrutacji do świetlicy szkolnej.
          • Dzieci powinny być odbierane ze świetlicy przez dorosłych. W przypadku odbierania dzieci przez inne osoby, niż rodzice, osoby te muszą posiadać pisemne upoważnienie podpisane przez rodziców /opiekunów/ w karcie zgłoszenia.
          • Dopuszcza się w sytuacjach wyjątkowych przedstawienie jednorazowego oddzielnego upoważnienia do odbioru dziecka na którym trzeba wyszczególnić dane osoby odbierającej: imię i nazwisko, kim ta osoba jest dla dziecka.
          • Jeżeli dziecko samodzielnie wraca do domu musi posiadać pisemne oświadczenie, że rodzice wyrażają na to zgodę,  ponoszą całkowitą odpowiedzialność za dziecko w drodze ze świetlicy do domu.
          • Po godzinie 16.30 nauczyciele, wychowawcy i inni pracownicy szkoły nie zapewniają dzieciom opieki i nie ponoszą za nie odpowiedzialności.
          • Spożywanie obiadów odbywa się zgodnie z ustalonym przez Dyrektora szkoły grafikiem.
          • Dzieci objęte opieką świetlicową korzystają z szatni klasowych.
          • W świetlicy prowadzone są  różnorodne zajęcia: sportowo-rekreacyjne, plastyczno – techniczne, dydaktyczne, muzyczne, teatralne, czytelnicze, informatyczne, relaksacyjne.  Dzieci mają również czas na zajęcia własne.
          • Uczniowie rozwijają swoje zainteresowania, uczą się kulturalnego zachowania, wysławiania i właściwego spędzania wolnego czasu.
          • Na zajęciach plastyczno-technicznych przygotowywane są upominki dla bliskich, dekoracje okolicznościowe, wystawki prac, elementy dekoracji i rekwizytów do przedstawień przygotowywanych przez świetlicę.
          • Prawa i obowiązki ucznia – wychowanka świetlicy określa Statut szkoły i Regulamin zachowania  w Świetlicy dostępny na tablicy ogłoszeń.
          • Świetlica nie ponosi odpowiedzialności za pozostawione na niej przedmioty i przyniesione  drogie zabawki.
          • Uczniowie mogą wychodzić ze świetlicy jedynie za zgodą nauczyciela – opiekuna świetlicy.
          • Rodzice i opiekunowie są zobowiązani do poinformowania nauczyciela o odbiorze dziecka ze świetlicy.
          • Rodzice ucznia, który dokonał celowego zniszczenia wyposażenia świetlicy, mogą zostać obciążeni pełną lub częściową odpłatnością za zniszczony lub uszkodzony sprzęt, zgodnie ze Statutem szkoły.
          • Wychowankowie, którzy nie przestrzegają regulaminu świetlicy mogą zostać ukarani według zasad określonych w Statucie Szkoły.
          • Wychowankowie, którzy wyróżniają się w zajęciach i pracy na rzecz świetlicy mogą zostać nagrodzeni według zasad określonych w Statucie szkoły.