• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

•           Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” jest uchwalonym przez Radę Ministrów programem wieloletnim na lata 2016-2020, w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. Cel ten realizowany będzie przez finansowe wsparcie modernizacji, budowy lub przebudowy placówek bibliotecznych w mniejszych miejscowościach, oraz bieżące uzupełnianie zbiorów bibliotek publicznych i szkolnych o nowości wydawnicze.

Książki odgrywają ważną rolę w życiu i mogą dać czytelnikowi wiele satysfakcji. Uczą myślenia, pobudzają wyobraźnię i rozwijają umiejętność wysławiania się.  Niestety, nie wszyscy o tym pamiętają.

Wiemy, jak  ważne w życiu są autorytety i dlatego zwróciliśmy  się z prośbą o autografy do znanych osobistości ze świata kultury, polityki i sportu. Sentencje dotyczace książek podpisane przez aktorów, piosenkarzy, sportowców i polityków będą wskazówkami, które mamy nadzieję, że zapadną w pamięć i serca naszych uczniów. Będą także nagrodami w konkursach organizowanych w naszej szkole.

Jesteśmy już w posiadaniu następujących autografów: