Rok szkolny 2014/2015
WRZESIEŃ
Żegnajcie, lasy zielone, żegnajcie rzeki błękitne.
Już wrzesień idzie przez łąki i wrzosem liliowo kwitnie.
Witaj nam, szkoło radosna, grająca dzwonkiem co rano!
Dzień dobry, szkoło wesoła. Lesie i łąko, dobranoc.
Uczniowie naszej szkoły
wzorem lat ubiegłych pojawili się na VII już Uliczce Tradycji.
Wzięli udział w konkursie na najlepsze przebranie z epoki
"Ja nie mam co na siebie włożyć".
Jedną z uczestniczek była Natalia Jarmułowicz.
W naszej szkole ma siedzibę świetlica socjoterapeutyczna działająca przy Stowarzyszeniu Przyjaciół Radomskiej Fary. Podczas spotkań prowadzone są zajęcia grupowe z wykorzystaniem zabaw psychologicznych, zajęcia sportowe i twórcze (plastyczne, teatralne, muzyczne) oraz organizowane są różne wyjścia- wyjazdy do kina, teatru, na wycieczki.
W dniu 27 września 2014 roku dzieci poszukiwały jesieni w lesie. Po pełnym wrażeń spacerze udały się na miejsce biwaku. Pieczona nad ogniskiem kiełbaska i gorąca herbata wszystkim bardzo smakowała. Po posiłku i odpoczynku ze zdwojoną energią dzieci wzięły udział w zabawach i konkursach przygotowanych przez opiekunów. Ten dzień miło zapisał się w pamięci wszystkich uczestników wycieczki.
Więcej zdjęć do obejrzenia w Albumie fotograficznym. https://psp7radom.edupage.org/album/?
23 września uczniowie naszej szkoły wybrali swoich przedstawicieli do Samorządu. W głosowaniu wzięło 95 osób. Wśród wszystkich głosów oddanych 1 był nieważny. Komisja wyborcza w składzie: Natalia Świerczyńska, Natalia Jarmułowicz, Patrycja Kwiecień i Julia Jemiołowska czuwała nad prawidłowym przebiegiem glosowania i po jego zakończeniu dokonała obliczeń głosów. Zdecydowaną większością zwyciężył Krystian Roszowski z klasy 6a i to on został przewodniczącym. Kredyt zaufania otrzymali także Sandra Chotkowska z klasy 6b (zastępca) oraz Tomasz Opałka z klasy 5b (sekretarz). Nowym członkom Samorządu Uczniowskiego serdecznie gratulujemy, pozostałym kandydatom życzymy powodzenia za rok.
Więcej zdjęć do obejrzenia w Albumie fotograficznym. https://psp7radom.edupage.org/album/?
Dzień Chłopaka jak co roku upłynął w naszej szkole pod znakiem wspaniałej zabawy. Nie zabrakło życzeń i upominków od dziewczynek w klasach, wspólnych wyjść do kina, na basen i do pizzerii. Podczas dyskoteki zorganizowanej przez samorząd uczniowski były przeprowadzone wybory najsympatyczniejszego chłopca naszej szkoły. Został nim Tomek Opałka. To właśnie on odjechał do domu wspaniałą terenówką.
Jeszcze raz życzymy naszym Chłopakom -Małym i Dużym-
by cały świat się do nich uśmiechał,
by każdy dzień był lepszy od poprzedniego,
by nigdy nie trapiły ich smutki,
by sukcesy ich nie omijały,
a nieosiągalne cele stały sie zdobyczami codzienności.
PAŹDZIERNIK
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej spotkaliśmy się 13 października br. na uroczystej akademii. Wzięli w niej udział wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły i rodzice. Akademię rozpoczęła pani dyrektor Katarzyna Gruszka, która złożyła życzenia swoim współpracownikom oraz wręczyła nagrody i podziękowania. Życzenia przekazała również Rada Rodziców. Na koniec głos zabrali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego:
"Chcielibyśmy złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły. Życzymy Wam dużo zdrowia, cierpliwości, wytrwałości i wielu sukcesów zawodowych. Dziękujemy za wszystkie starania, które wkładacie w nasze wychowanie i edukację, za codzienne, niezwykle trudne i mozolne budowanie naszych wnętrz. Wierzymy, ze Wasz wysiłek uczyni z nas ludzi mądrych i szlachetnych. Zdajemy sobie sprawę, że na efekty tej pracy trzeba będzie długo czekać, ale przyjdzie czas, kiedy staną się one widoczne. Będziecie wtedy z nas dumni."
Po przemówieniach nadszedł czas na chwilę z muzą Melpomeną. Pod jej skrzydłami uczniowie klas piątych i szóstych przygotowali przedstawienie pt. "Kopciuszek". Był to prezent dla wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły tak jak i Ordery za Zasługi dla Społeczności Szkolnej, którymi zostali uhonorowani.
Więcej zdjęć do obejrzenia w Albumie fotograficznym. https://psp7radom.edupage.org/album/?
17 października odbyła się uroczystość włączenia uczniów klas pierwszych do społeczności Szkoły Podstawowej nr 7. Uczestniczyli w niej: Dyrekcja Szkoły, wychowawcy klas pierwszych, rodzice oraz główni bohaterowie dnia Pierwszoklasiści. Pani Dyrektor Katarzyna Gruszka dokonała pasowania pierwszaków na uczniów szkoły. Następnie zostały im wręczone legitymacje szkolne oraz pamiątkowe dyplomy. Na zakończenie uroczystości dzieci usłyszały serdeczne życzenia od Pani Dyrektor oraz przedstawiciela Samorządu Uczniowskiego, a następnie udały się do swoich klas na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Więcej zdjęć do obejrzenia w Albumie fotograficznym.https://psp7radom.edupage.org/album/?
Uczniowie na zajęciach z koła edukacji regionalnej
zwiedzali cmentarz rzymskokatolicki
z przewodnikiem PTTK-u - Panią Aliną Osieniecką.
Klasy 0a i 0d wybrały się na obserwację jesiennego lasu. Dzieci oprócz zdobywania nowej wiedzy (rozpoznawały drzewa, grzyby, krzewy, rośliny zielne) świetnie się bawiły. Odbył się "Bieg do najbliższej sosny", spacer leśną ścieżką do mostu nad rzeką Mleczną. Wszyscy prześcigali się w zbieraniu leśnych skarbów. Kącik przyrodniczy poszerzył się o kolejne zdobycze.
W dniu 27 października 2014 roku zostały rozstrzygnięte konkursy plastyczne zorganizowane z okazji Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych. Ilustracja do ulubionej książki to był motyw przewodni prac uczniów klas młodszych, natomiast starsi mieli za zadanie wykonać plakat na temat Rok 2014 – rokiem czytelnictwa. Komisja konkursowa nagrodziła sześcioro uczniów i przyznała dwanaście wyróżnień. Oto nasi laureaci: Julia Jemiołowska, Anna Jagiełło, Marcel Wojnowski, Aleksandra Jarmułowicz, Mateusz Schabowski, Marika Śmietanka, Dominika Lewandowska, Emilia Kogut, Natalia Jarmułowicz, Mateusz Kot, Szymon Jemiołowski, Iwo Wenedy, Amelia Gac, Kamil Roszowski, Karol Madejski, Zuzanna Zięba, Dorota Opałka, Jakub Stancel.
Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i zachęcamy do czytania książek.
"Kto czyta książki, żyje podwójnie." Umberto Eco
Więcej zdjęć do obejrzenia w Albumie fotograficznym.
LISTOPAD
7 listopada zgromadziliśmy się na uroczystym apelu, aby uczcić 96 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Na znak szacunku i poczucia jedności narodowej pamiętaliśmy o strojach galowych. Z powagą i w skupieniu wysłuchaliśmy montażu słowno - muzycznego noszącego tytuł "Pociąg do wolności". Akademię rozpoczęła pieśń "Zeby Polska była Polską". Następnie prześledziliśmy najważniejsze fakty z przeszłości naszej Ojczyzny, dzięki którym odzyskaliśmy upragnioną niepodległość. Pociąg do Wolności zatrzymywał się kolejno na stacjach: Niewola, Powstania, I wojna światowa i Wolność. W trakcie tej podróży wysłuchaliśmy wierszy i pieśni nawiązujących do historycznych wydarzeń. Całość zakończyła się zapaleniem znicza i odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego. Ta niecodzienna lekcja patriotyzmu pomogła nam docenić odwagę i poświęcenie naszych przodków w walce o niepodległość.
Więcej zdjęć do obejrzenia w Albumie fotograficznym.
Geo-Planeta
Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Geograficznym GEO-PLANETA.
Konkurs odbył się 26 listopada 2014r. Wzięło w nim udział 10 uczniów klas szóstych. Wyniki :
Dyplom i wyróżnienie w postaci nagrody książkowej za zajęcie I miejsce w szkole otrzymała Natalia Świerczyńska.
Wyróżnienie w konkursie uzyskali: Sandra Chotkowska, Paweł Podsiadło, Jakub Prawda.
Opiekun : Anna Nobis – nauczyciel przyrody
GRUDZIEŃ
Choć na pewno to wszystko są baje,
Takie wiecie, baje baju-baju
To jednakże tak coś mi się zdaje;
Że przyjemnie wierzyć w Mikołajów.
Świat się nimi co roku zaludnia
O północy dnia szóstego grudnia. – pisał Ludwik Jerzy Kern i miał rację. Do nas też zawitał Święty Mikołaj, rozdawał prezenty i nie żałował pochwał. Chociaż… zdarzało się też, że pogroził rózgą. Na jego cześć przywdzialiśmy czerwone stroje i staraliśmy się być bardzo grzeczni.Więcej zdjęć do obejrzenia w Albumie fotograficznym.
W grudniu został zrealizowany projekt z zakresu promocji zdrowia "Trzymaj formę". Złożyły się na niego następujące działania:
3 grudnia 2014 r.
Uczniowie klas Ia i Ib samodzielnie wykonali sałatki owocowe i kanapki. Czynności te poprzedziła prelekcja pielęgniarki szkolnej R. Pawęzki na temat znaczenia zdrowego odżywiania jak również higieny i bezpieczeństwa w trakcie przygotowania posiłków. Pierwszoklasiści zaprosili do degustacji sałatek dzieci z klasy 0 a. Równie zdrowe i apetyczne kanapki przygotowali uczniowie klasy Va. Wszystkie nie tylko pięknie wyglądały, ale były również bardzo smaczne.
8 grudnia 2014 r.
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego zorganizowanego we współpracy ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Radomskiej Fary – Zdrowe gotowanie. Laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy. Prace nagrodzonych uczniów zostały zaprezentowane społeczności szkolnej.
Kategoria: Klasy 0-III
I miejsce -Aleksander Kruk 1a II miejsce -Damian Stani 3a III miejsce-Kamil Roszowski 3a
III miejsce - Julia Szachsznajder 2b
Wyróżnienia: Sawicki Filip 1a, Warchoł Zofia 1b, Demkowska Patrycja 0d, Bernat Zuzanna 0c, Jakubowska Julia 0c.
Kategoria: Klasy IV-VI
I miejsce - Maria Pękacka 5a II miejsce -Natalia Jarmułowicz 5a III miejsce- Maja Karolik 5b
III miejsce -Paweł Podsiadło 6a
Wyróżnienia: Pogodzińska Alicja 4a, Piszczek Jagoda 5b
Konkursy dla uczniów klas IV – V.
W konkursach brały udział 3 – osobowe reprezentacje wybrane przez wychowawców klas:
- Konkursy sportowe – kręcenie hula hop
- Rozwiązywanie krzyżówek i rebusów z hasłami związanymi ze zdrowiem
- Konkursy zręcznościowe – obieranie jabłka
Na zakończenie naszego projektu został rozegranyTurniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły w kategorii dziewcząt i chłopców.
W dniu 15 grudnia 2014r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 7 im. Kazimierza Pułaskiego odbyła się IV edycja Międzyszkolnego Konkursu Kolęd Angielskich pod honorowym patronatem City College Szkoły Języka Angielskiego w Radomiu. Soliści, zespoły i duety z radomskich szkól podstawowych PSP nr 3, PSP nr 20, PSP nr 28, PSP nr 29, PSP nr 32, PSPnr 33, PSP nr 34 i naszej PSP nr 7 razem zaprezentowały 21 utworów, kolęd i piosenek świątecznych. Organizacją przygotowaniem kolejnej już IV edycji Konkursu zajęły się ponownie nauczycielki języka angielskiego z PSP nr 7, pani Eliza Magdalena Prawda oraz pani Beata Leszek.
Niezwykle ciepła i serdeczna atmosfera spotkania jak również przepiękne dekoracje wprowadziły wszystkich obecnych w klimat nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Wykonania oceniało Jury, któremu przewodniczyła pani Maria Kukla-Dąda manager Centrum Egzaminacyjnego Cambridge przy City College. Bardzo wysoki poziom prezentacji sprawił Jury nie lada kłopot w wyborze najlepszego artysty. Po szczegółowej analizie kategorii Jury przyznało nagrody i wyróżnienia:
Grand Prix - Wojtek Weremczuk z PSP nr 3 (śpiew i akompaniament)
I miejsce - Natalia Świerczyńska z PSP nr 7
II miejsce - duet Zuzanna Kaczor i Maria Kowalczyk z PSP nr 28
III miejsce - duet Julia Podsiadła i Agnieszka Puta z PSP nr 33
Gratulujemy!
Więcej zdjęć do obejrzenia w Albumie fotograficznym.
15 grudnia 2014 r. odbył się konkurs MEDITEST. To ogólnopolski sprawdzian wiedzy na temat zdrowia i jego ochrony, którego celem jest promowanie wśród uczniów zdrowego trybu życia. Ponadto jego uczestnicy pogłębiają znajomość budowy i funkcjonowania własnego organizmu, zwiększają swoją świadomość w zakresie zagrożeń dla zdrowia i życia ludzkiego oraz poszrerzają wiedzę dotyczącą postępowania w nagłych wypadkach.Organizacją konkursu w naszej szkole zajęła się p. Anna Nobis.
W konkursie wzięło udział 10 uczniów z klas czwartych i szóstych.
Wyniki :
Kategoria wiekowa : klasa IV
Seta Adrian – 57 pkt - laureat – 3 miejsce Kiełkowski Jakub - 38 pkt – 22 miejsce
Kategoria wiekowa : klasa VI
Wojtyniak Jagoda - 48 pkt – 12 miejsce Chotkowska Sandra – 44 pkt – 16 miejsce
Szpotowicz Oliwia – 41 pkt – 19 miejsce Podsiadło Paweł – 33 pkt – 27 miejsce
Rosicka Sara – 30 pkt – 30 miejsce Kogut Emilia – 29 pkt – 31 miejsce
Prawda Jakub – 29 pkt – 31 miejsce Grzmil Milena – 20 pkt – 40 miejsce
Dziś jest Boże Narodzenie
Co przyniosło nam Zbawienie.
Radość nas ogarnia wielka
Przedstawimy Wam jasełka.
I będziemy pięknie śpiewać ,
Tak, że nikt nie będzie ziewać.
Patrzcie więc tatusie, mamy
I wy dzieci zaczynamy.Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres, na który długo czekają nie tylko dorośli, ale również dzieci. Uczniowie z klas 0c i 0d poddając się świątecznemu nastrojowi przygotowali widowisko jasełkowe. W przepięknych strojach występowali przed swoimi rodzicami i kolegami szkolnymi. Po raz kolejny mogliśmy dzięki nim przeżywać historię Maryji i Józefa - pokłony pasterzy przed żłóbkiem Nowonarodzonego Dzieciątka, przybycie mędrców, radość dzieci oraz korowód aniołów przeplatane były kolędami i pastorałkami. Gra małych aktorów była pełna naturalności, prostoty i ciepła. Wszyscy wzruszyli się aż do łez i nagrodzili małych artystów wielkimi brawami.
STYCZEŃ
10 stycznia studenci UBD wraz z rodzicami i wykładowcami zostali zaproszeni do Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. Wzięli udział w uroczystej Mszy św., podczas której homilię wygłosił Ks. Bp Henryk Tomasik. Po nabożeństwie wszyscy udali się do refektarza, by złożyć sobie świąteczne życzenia, śpiewać kolędy i skosztować przygotowanego poczęstunku. Opłatkowe spotkanie zakończyło się Jasełkami przygotowanymi przez studentów UBD.
Więcej zdjęć do obejrzenia w Albumie fotograficznym.
http://radom.gosc.pl/doc/2318360.Dzienni-i-zaoczni-milosnicy-Biblii
http://radom.gosc.pl/gal/spis/2318337.Oplatek-Uniwersytetu-Biblijnego-dla-Dzieci
W dniu 15 stycznia odbyło się oficjalne przyjęcie uczniów klas drugich do grona czytelników biblioteki szkolnej. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki i doskonalenia umiejętności czytania. Zanim jednak drugoklasiści wypożyczyli swa pierwszą książeczkę dowiedzieli się, jak należy dbać o książki i czego robić nie wolno. Następnie zwiedzili bibliotekę, podziwiali zgromadzony księgozbiór oraz zapoznali się z obowiązującym regulaminem i zasadami wypożyczania. Po pasowaniu na czytelnika uczniowie otrzymali drobne upominki, zakładki do książek i oczywiście wypożyczyli swoją pierwszą lekturę.
Więcej zdjęć do obejrzenia w Albumie fotograficznym.
W dniach od 19 do 23 stycznia w naszej szkole było zorganizowane zimowisko. Każdego dnia na uczestników czekały różnorodne atrakcje oraz ciepłe posiłki. Dzieci odwiedziły remizę strażacką, obejrzały w Multikinie film "Dzwoneczek z Nibylandii", kąpały się na basenie oraz podziwiały grę aktorów podczas spektaklu "Słowik". Ponadto swoje talenty mogły rozwijać podczas zajęć artystycznych i sportowych - brały udział w konkursach plastycznych, szaradziarskich oraz turniejach gier i zabaw, szachowym i piłkarskim.
Więcej zdjęć do obejrzenia w Albumie fotograficznym. https://psp7radom.edupage.org/album/?
Uczniowie naszej szkoły biorą udział w programie "Dzwonek na obiad" realizowanym przez Fundację "Być Bardziej", która w ten sposób chce przyczynić się do zniwelowania problemu niedożywienia dzieci i młodzieży w Polsce. Temu społecznemu projektowi patronują Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej oraz 12 Kuratorów Oświaty z całej Polski. Udział w programie "Dzwonek na obiad" jest możliwy poprzez przeprowadzenie akcji "Grosz do Grosza". Pierwszy jej etap trwał od 1 do 19 października 2014r, natomiast następny będzie od 2 do 21 marca 2015r. W tym czasie ponownie będzie przeprowadzona zbiórka pieniędzy, z której dochód Fundacja "Być Bardziej" przeznaczy na wykupienie kolejn ych obiadów dla uczniów z całej Polski. Zachęcamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału.
LUTY
16 lutego uczestniczyliśmy w niezwykłej lekcji historii. Gościliśmy rycerzy z Bractwa KERIN. Dzięki nim przenieśliśmy się w czasy średniowiecza, mogliśmy zakosztować życia dworskiego oraz być widzami turnieju. Rycerze z Gniewu przybliżyli nam dawne obyczaje i tradycje. Nie tylko mogliśmy zobaczyć, ale i przymierzyć dawny hełm rycerski, kolczugę, zbroję czy potrzymać w ręku miecz i tarczę.Dzięki takim spotkaniom historia nabiera barw i staje się niezwykle emocjonująca.
Więcej zdjęć do obejrzenia w Albumie fotograficznym.
17 lutego nastąpiło rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego organizowanego przez PSP nr 15 w ramach programu edukacyjnego „Twoje dane – Twoja sprawa”. Jego celem było uświadomienie uczniom zagrożeń związanych z Internetem oraz celowości chronienia swoich danych osobowych. Laureatami konkursu zostali uczniowie klasy Va : Julia Jemiołowska -nagroda specjalna oraz Mateusz Dziuba - wyróżnienie.
Więcej zdjęć do obejrzenia w Albumie fotograficznym oraz na stronie http://psp15radom.pl/n/-twoje-dane---twoja-sprawa-.html
26 lutego w PG nr 3 odbyła się I edycja Konkursu Diecezjalnego "Biblia i ja" pod patronatem J.E. Ks. Bpa Henryka Tomasika, prezydenta A. Kosztowniaka i Dzieła Biblijnego Diecezji Radomskiej. Myślą przewodnią były słowa zaczerpnięte z Księgi Rodzaju- "I widział Bóg, że wszystko, co stworzył, było bardzo dobre". Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów mieli do wyboru 3 kategorie: konkurs recytatorski, plastyczny i multimedialny (na wykonanie prezentacji). Naszą szkołę reprezentowały 3 uczennice: Jagoda Piszczek, Natalia Świerczyńska i Patrycja Seta. Jury doceniło interpretację tekstu Jacka Kaczmarskiego Stworzenie świata i przyznało Patrycji II miejsce. Gratulujemy.
http://radom.gosc.pl/gal/pokaz/2371608.Final-konkursu-Biblia-i-ja/30#gt
Więcej zdjęć do obejrzenia w Albumie Fotograficznym.
MARZEC
4 marca 2015 roku odbyła się już XIX edycja konkursu wiedzy o patronie szkoły. Konkurs polegał na rywalizacji klasowej w odpowiadaniu na pytania dotyczące życia Kazimierza Pułaskiego. Po zaciekłej walce wygrała reprezentacja klasy V a, tuż za nią uplasowały się uczennice z klasy V b, a trzecie miejsce zajęli przedstawiciele klasy IV a. Dyplomy i nagrody otrzymali: I miejsce- Natalia Jarmułowicz i Patrycja Seta; II miejsce- Wiktoria Bernat i Jagoda Piszczek; III miejsce- Zuzanna Hołońska i Adrian Seta
Gratulujemy laureatom doskonałej wiedzy o patronie naszej szkoły!
Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce rozpoczęło 6 marca 2015 roku świętowanie 270. rocznicy urodzin swojego Patrona. Z tej okazji do rodzinnego miasta dowódcy konfederacji barskiej zostali zaproszeni przedstawiciele instytucji, które także noszą jego imię. Naszą szkołę reprezentowała p. Azatjan. Oficjalna uroczystość rozpoczęła się o godz. 14.oo złożeniem kwiatów pod pomnikiem bohatera dwóch narodów w Krajobrazowym Parku na Winiarach. Następnie przybyli goście udali się do pałacu Pułaskich. Tam wysłuchali koncertu pieśni konfederackich i zapoznali się prezentacją ukazującą, kim był Kazimierz Pułaski i jak zapisał się na kartach historii Polski i USA.
Więcej informacji na stronach:
https://www.youtube.com/watch?v=ciWCVsIU2x8
https://www.facebook.com/muzeumpulaski/photos_stream
Piętnastu uczniów klas II wzięło udział w Stypendiadzie wczesnoszkolnej. Zmagali się z zadaniami matematycznymi, rozwiązywali krzyżówki i zagadki ortograficzne, musieli się wykazać znajomością lektur i zaprezentować swój talent plastyczny. Wielka wiedza i zaangażowanie drugoklasistów zostały nagrodzone przez jury: I miejsce w konkursie matematycznym – Zuzanna Zięba. Wyróżnienia w konkursie matematycznym- Maja Machnio, Dorota Opałka, Oliwia Maniak, Jakub Jakubowski, Jakub Panek. Wyróżnienie w konkursie ortograficznym- Julia Szachtsznajder.
Dzięki projektowi Telewizji Polskiej i Narodowego Instytutu Audiowizualnego dzieci w szkołach całej Polski mogą oglądać transmisję spektakli teatralnych z różnych teatrów w naszym kraju. Ideą tego przedsięwzięcia jest tworzenie jak najszerszego dostępu do wydarzeń kulturalnych na wysokim poziomie. Akcja ta rozpoczęła się we wrześniu 2013 roku, a w grudniu 2014 roku przystpiła do niego także nasza szkoła. Uczestniczyliśmy w spektaklu "Biegnijcie do szopki" (Śląski Teatr Lalki i Aktora "Ateneum" w Katowicach). Następne obejrzane przez nas przedstawienia to „Pacan – historia o miłości” (Wrocławski Teatr Lalek) i „Proszę słonia” (Teatr im. H.Ch. Andersena w Lublinie). W trakcie jednego ze spektakli odwiedzili nas reporterzy z TV Warszawa. Mogliśmy podzielić się naszymi wrażeniami i podziękować za tak udaną inicjatywę.
Więcej zdjęć w Albumie fotograficznym.
10 marca 2015r. w naszej szkole został przeprowadzony Ogólnopolski Konkurs „Galileo” z przyrody. Uczniowie klas czwartych i piątych dzielnie reprezentowali naszą szkołę. Każdy chętny uczeń miał szansę sprawdzenia swoich umiejętności. Konkurs trwał 60 minut. Do każdego pytania podane były 4 odpowiedzi od A do D. tylko jedna z nich była prawidłowa. Ocenie podlegało każde pytanie i za poprawnie zaznaczoną odpowiedź uczestnik otrzymał 1 punkt, a za błędnie zaznaczoną (-1) punkt. Dodatkowo uczeń miał możliwość wstrzymania się od odpowiedzi na wybrane pytania nie uzyskując ani nie tracąc punktów.
Organizacją konkursu szkole zajęła się nauczycielka przyrody – Anna Nobis
Wyniki: Uczniowie klasy IV Adrian Seta - 4 miejsce w Polsce zdobywając 49 pkt na 52 możliwych – dyplom laureata i nagroda książkowa Amelia Wietrzyńska - 8 miejsce w Polsce zdobywając 45 pkt - dyplom laureata Paweł Nowak – 12 miejsce w Polsce zdobywając 41 pkt – dyplom wyróżnienia.
Uczniowie klasy V Patrycja Seta – 2 miejsce w Polsce zdobywając 51 pkt na 52 możliwych – dyplom laureata i nagroda książkowa, Natalia Jarmołowicz – 5 miejsce w Polsce zdobywając 48 pkt – dyplom laureata i nagroda książkowa, Maja Karolik – 9 miejsce w Polsce zdobywając 44 pkt – dyplom laureata, Patrycja Sadza – 11 miejsce w Polsce zdobywając 42 pkt – dyplom wyróżnienia, Kamil Olczyk – 13 miejsce w Polsce zdobywając 40 pkt – dyplom wyróżnienia.
Dla pozostałych uczestników zastały przyznane dyplomy uznania za udział w konkursie.
Jakub Kiełkowski – kl. IVa, Igor Głowacki – kl. IVa, Maciej Dudek – kl. IVa, Julia Golińska – kl. Va, Igor Zając –kl. Va, Maciej Pietrzyk – kl. Va, Mateusz Dziuba – kl. Va, Dominika Lewandowska – kl. Va, Jakub Krawczyk – kl. Va
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
19 marca 2015 roku uczniowie klasy V b zaprezentowali swoim kolegom przedstawienie pt. "Demeter i Kora".
Widzowie przenieśli się na Olimp i poznali historię, która wydarzyła się przed wiekami w Grecji. Wtedy to Zeus – władca bogów – skłócił swoich najbliższych. Nieopatrznie dane Hadesowi słowo ściągnęło na ziemię i ludzi straszne nieszczęście. Gdyby nie interwencja Rei, matki bogów, ludzie już nigdy nie witaliby wiosny.
Piątoklasiści z wielkim entuzjazmem podeszli do tego przedsięwzięcia - przygotowali dekoracje, rekwizyty i kostiumy. Podziw w oczach młodszych kolegów oraz brawa, jakie otrzymali od starszych były dla nich największą nagrodą. Nie obeszło się też bez selfie.
Więcej zdjęć w Albumie fotograficznym.
20 marca przywitaliśmy astronomiczną wiosnę na zielono. Ten kolor dominował w naszej szkole dzięki inicjatywie samorządu szkolnego. Najlepiej z zadania wywiązali się uczniowie klas młodszych i to oni zostali wyróżnieni dyplomami. Jury przyznało miejsca ex aequo:
I miejsce - klasy 0b i 2a
II miejsce - klasy 0d i 4a
III miejsce - klasy 1b i 2b
Więcej zdjęć do obejrzenia w Albumie fotograficznym.
W klasie O c już od tygodnia królują pisanki, kurczaczki, zajączki i kolorowe palmy. To znak, że Wielkanoc tuż, tuż. Wszystkie dzieci z zapałem przystąpiły do robienia świątecznych ozdób i wiele wysiłku włożyły w wykonanie pracy konkursowej- palmy wielkanocnej. Komisja z wielkim trudem wyłoniła zwycięzców z licznej grupy wyróżnionych uczestników. Oto oni:
I miejsce- Dawid Jastrzębski
II miejsce ex aequo- Filip Skomorowski i Tomasz Zawisza
III miejsce ex aequo- Nikola Karulik i Damian Kozyra
Gratulujemy!
W dniach od 8 do 12 kwietnia uczniowie z klas 4-6 wybrali się na zieloną szkołę do Rytra. Pogoda, jak zwykle zamówiona przez p. dyrektor Cynowską, dopisała i wszyscy mogli do woli nacieszyć się słońcem oraz pięknymi widokami. Panorama Rytra z Góry Zamkowej oraz Połomi Niżnej na pewno zapadną w pamięć tak, jak i spacery wzdłuż Popradu i Wielkiej Roztoki. Podczas pobytu uczniowie zwiedzili rozlewnię wody mineralnej "Piwniczanka". Ponadto wiele się dowiedzieli o przyrodzie tego regionu dzięki prelekcji pracownika Roztoczańskiego Parku Krajobrazowego oraz wizycie w leśniczówce Roztoka Mała. Wycieczka do Nowego Sącza pozwoliła przenieść się w XIX wiek i posmakować życia w miasteczku galicyjskim, natomiast wizyta w Starym Sączu była chwilą zadumy związaną z wizytą Jana Pawła II w 1999 roku. Szczęśliwi i zadowoleni uczniowie już marzą o następnym wyjeździe.
Więcej zdjęć w Albumie Fotograficznym.
Po raz trzeci 27 kwietnia w klubie IGREK na radomskich Plantach spotkali się mali recytatorzy, by zmagać się z trudną wymową polskich głosek. W konkursie wzięły udział dzieci z oddziałów zerowych oraz klas młodszych szkół podstawowych. Uczniowie naszej szkoły- Julia Jarmułowicz (klasa 0d) i Adam Pigułowski (klasa 0a) otrzymali wyróznienia. Gratulujemy!
http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20150428/POWIAT0206/150429020
16 maja uczniowie klas młodszych wraz z rodzicami spotkali się na boisku szkolnym z Organizatorami Społeczności Lokalnej. W ramach "Festiwalu Kolorowych Krain" uczestnicy parady przygotowali stroje z bibuły, a następnie przemaszerowali na plac koło kościoła farnego. Tam rozpoczęły się zabawy animacyjne, konkursy z nagrodami, wspólne śpiewanie piosenek oraz malowanie kredowego obrazu. Zabawę zorganizował Zespół ds. Wspierania Aktywności Lokalnej Miasta Kazimierzowskiego i Stowarzyszenie Przyjaciół Radomskiej Fary.
28 maja uczniowie klasy 6a biorący udział w zajęciach unijnych wybrali się do Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie. Humory wszystkim dopisywały i nawet stanie w ulicznych korkach nie dawało im się bardzo we znaki. Każdy z uczestników wycieczki chciał zobaczyć przede wszystkim swoich ulubieńców i dlatego tuż po wejściu rozgorzała dyskusja dotycząca kolejności zwiedzania. Dosyć szybko zakończyła się ona porozumieniem i szóstoklasiści mogli do woli podziwiać pingwiny, lamy, węże, goryle, pawiany, szympansy i wiele, wiele innych zwierząt. Co utrwalili swoimi aparatami, można się przekonać oglądając Album fotograficzny.
Tych, którzy chcieliby powspominać i tych, którzy w Warszawie nie byli zapraszamy na stronę http://www.zoo.waw.pl/wycieczka/Wycieczka-zoo.html.Uczniowie z klas 4a, 5b i 6b postanowili z okazji Dnia Dziecka udać się na minirajd do Lasu Kapturskiego. Odpowiednio wyposażeni piechurzy pojawili się niemal punktualnie przed szkołą i z niecierpliwością oczekiwali chwili wymarszu. Po przybyciu na miejsce każdy mógł zająć się tym, co go najbardziej interesowało. Ci, którzy przydźwigali koce i kosze piknikowe, delektowali się przyniesionymi smakołykami. Amatorzy kiełbasek zajęli się rozpalaniem ogniska, miłośnicy przyrody obserwowali faunę i florę, a zapaleni sportowcy zaczęli grać w piłkę. Szkoda, że czas tak szybko minął i trzeba było wracać.
Równie szybko i smacznie upłynął czas uczniom z klasy 5a, którzy wybrali się na spacer do Starego ogrodu, a następnie udali się do pizzerii, by przygotować własnoręcznie swoje ulubione danie. Nie ma jak solidny posiłek po zabawie na świeżym powietrzu.
Więcej zdjęć w Albumie Fotograficznym.
W dniu 03.06 2015 r. przeprowadzono zajęcia otwarte - lekcję biblioteczną -w formie przedstawienia dla dzieci z grup zerowych. Nauczycielki biblioteki Elżbieta Kowalska i Edyta Molga wraz z uczniami klasy IVa przygotowały spektakl pod tytułem "Zielony kapturek". Celem zajęć było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych dzieci, zachęcanie uczniów do zabawy z książką oraz pobudzanie wyobraźni. Czwartoklasiści samodzielnie wykonali stroje i pomagali w przygotowaniu dekoracji do inscenizacji. Trema towarzysząca młodym aktorom świadczyła o ich dużym zaangażowaniu. Głośny śmiech w trakcie przedstawienia i gromkie brawa najmłodszych widzów po jego zakończeniu były najlepszym podsumowaniem całego przedsięwzięcia.
Więcej zdjęć w Albumie fotograficznym.
12 czerwca w naszej szkole był dzień otwarty. Każdy mógł znaleźć dla siebie coś interesującego. Smakoszy czekały rozkosze podniebienia w Wiejskiej Chacie i kawiarence. Amatorzy waty cukrowej i prażonej kukurydzy także nie odeszli z kwitkiem. Sportowcy mogli się sprawdzić na sali gimnastycznej i przy stole tenisowym. Intelektualiści startowali w konkursie matematycznym, a artyści ukazali nam kolorowy świat marzeń. Dopełnieniem ich wizji były barwne dmuchane zamki, które pojawiły się na szkolnym boisku. Wielbiciele teatru byli również zadowoleni, gdyż mogli oderwać się od rzeczywistości dzięki zdolnym aktorom z klasy IIIa i przenieść się w świat baśni. To był udany dzień!
Nasze święto swoim patronatem objęli:
ks. mgr Mirosław Nowak - Proboszcz parafii pw. św. Jana Fara
Pan Dariusz Chłopicki - Radny Rady Miejskiej w Radomiu
Pracownicy Rejonu Pracy Socjalnej nr 6 MOPS Radom
Stowarzyszenie Przyjaciół Radomskiej Fary
Dziękujemy!
Czas w oddziałach 0a i 0d upływał w r. szk. 2014/2015 wyjątkowo ciekawie. Dzieci wzięły udział w wielu konkursach szkolnych i pozaszkolnych. Poznawały tajniki muzyki poważnej, sztuki teatralnej, brały udział w wycieczkach bliższych i dalszych. Często poznawały świat poprzez doświadczenia. Codziennie poszerzały wiadomości i umiejętności tak, aby w czerwcu osiągnąć dojrzałość szkolną. bawiły się, śpiewały, tańczyły. N awiązały się pierwsze wielkie przyjaźnie. A to wszystko możecie zobaczyć na zdjęciach...https://psp7radom.edupage.org/album/?
http://www.cozadzien.pl/galerie/szkolna-galeria/gal,3852.html
Album Fotograficzny https://psp7radom.edupage.org/album/?