Aktualności
ZNAKOWANIE
- ZNAKOWANIE
KARTA ROWEROWA
W Siódemce odbył się długo wyczekiwany przez czwartoklasistów egzamin praktyczny na kartę rowerową.
Do egzaminu mogli przystąpić uczniowie, którzy zaliczyli egzamin teoretyczny.
Wszyscy kandydaci pozytywnie zaliczyli tak ważny pierwszy egzamin. Szerokiej i bezpiecznej drogi dla szczęśliwców.
Organizatorem i zarówno egzaminatorem była Pani Małgorzata Gregier
EUROPEJSKIE DNI ARCHEOLOGII
Uczniowie z klas 4b, 5b i 8b brali udział w Europejskich Dniach Archeologii.
Uczestniczyli w warsztatach, podziwiali prace średniowiecznego kowala, zwiedzali wystawę archeologiczną oraz magazyny, w których zebrane są skarby archeologów.
Na koniec był krótki spacer z przewodnikiem po Mieście Kazimierzowskim.
BEZPIECZNE WAKACJE SPOTKANIE Z POLICJĄ
11 czerwca odbyło się w naszej szkole spotkanie z funkcjonariuszką policji.
Uczniowie wysłuchali ważnych informacji dotyczących bezpiecznych wakacji, cyberbezpieczeństwa oraz dowiedzieli się, co znajduje się w środkach odurzających i jak groźne są dla zdrowia człowieka.
KLASY ÓSME W ZDZ RADOM
Klasy ósme odwiedziły radomski ZDZ przy ul. Saskiej w Radomiu. Podczas spotkania uczniowie zwiedzili nowoczesne i świetnie wyposażone pracownie. Mieli okazję poznać różne profile dostępne w szkole, m.in. lotniczy, wojskowy, fryzjerski, gastronomiczny, kolejowy.
Szczególnym zainteresowaniem cieszył się symulator lotniczy oraz ćwiczenia kompanii reprezentacyjnej.
WYNIKI KONKURSU GALILEO
W dniach 12–14 marca 2025 roku odbył się Ogólnopolski Konkurs GALILEO 2025 z poszczególnych przedmiotów. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie z przyrody, fizyki i geografii. Z niecierpliwością czekaliśmy na wyniki.
Mamy laureatów z przyrody: klasa 4b Tomasz Gawroński ,Matylda Machniewska i wyróżnienie Mikołaj Wąsik.
Ponadto uczniowie, którzy brali udział w konkursie z poszczególnych przedmiotów otrzymali dyplomy uznania.
Koordynatorem i organizatorem konkursu były p.A.Nobis i p.M.Gregier
SIÓDEMKA NA WESOŁO
Festyn "Siódemka na Wesoło" już za nami ....
To był dzień pełen uśmiechów, dobrej zabawy i rodzinnej atmosfery.
Dziękujemy za wspólną zabawę.
zapraszamy na foto relację do galerii szkoły.
ODWIEDZINY W ODDZIALE PKP RADOM
Dzieci z Akademii Przyszłości odwiedziły oddział PKP Radom.
Uczestnicy poznali znaki drogowe znajdujące się w pobliżu przejść kolejowych. Dowiedzieli się także jak alarmować problemy związane z bezpieczeństwem w okolicy przejazdów kolejowych.
Zapoznali się z zawodami: maszynista, kierownik pociągu, konduktor, dyżurny ruchu czy megafonista.
Na koniec uczniowie otrzymali upominki od PKP oraz od Darczyńcy Akademii Przyszłości z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka.
WYCIECZKA DO WARKI
Tradycją naszej szkoły jest wycieczka klas czwartych do Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce.
Klasy 4a i 4b miały okazję poznać bliżej sylwetkę naszego patrona. Poza tym świetną atrakcją okazała się podróż pociągiem, degustacja lodów, ognisko i kiełbaski, i to, co najważniejsze, czyli wspólny czas rozmów i zabaw.
NASI UCZNIOWIE W PIKNIKU HISTORYCZNYM
Udział uczniów z klas: 4a, 5b, 7a, 7b i 8a w pikniku historycznym "Wolność jest w nas" z okazji 520 rocznicy uchwalenia Konstytucji Nihil Novi.
PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA KLAS TRZECICH
W Niedzielę Dobrego Pasterza podczas Mszy św. o godz. 11:00 dzieci z klas III PSP nr 7 przystąpiły
do Pierwszej Komunii Świętej.
SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW
Uczeń klasy 3b zdobył I miejsce podczas Spławikowych Mistrzostw Juniorów Koła PZW "Viking" Radom
Niezmiernie cieszą nas osiągnięcia i sukcesy naszych uczniów, ich pasje i zaangażowanie. Patryk - serdeczne gratulacje
AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA
W murach naszej szkoły wybrzmiały słowa patriotyzmu i dumy narodowej.
Z okazji Święta Konstytucji 3 Maja uczniowie przygotowali akademię, która przypomniała o wartościach, na których opiera się nasza tożsamość narodowa. Młodzi artyści z zaangażowaniem zaprezentowali wiersze i pieśni, oddając hołd twórcom konstytucji oraz wszystkim tym, którzy polegli w obronie naszej Ojczyzny.
Ich występy skłoniły do refleksji nad znaczeniem wspólnoty narodowej i znaczenia patriotyzmu we współczesnej Polsce.
To był piękny dzień pełen wzruszeń i dumy, bo przecież "Tu wszędzie jest moja Ojczyzna ..."
PIKNIK HISTORYCZNY
11 maja odbył siępiknik historyczny „WOLNOŚĆ JEST W NAS” w 520 rocznicę uchwalenia Konstytucji NIHIL NOVI.
Uroczystości rozpoczęły się w kościele Św. Jana Chrzciciela. Orszak uczestników przeszedł ulicą Rwańską na Rynek. W orszaku brali udział uczniowie naszej szkoły jak również nauczyciele.
Nasza społecznośś szkolna włączyła się w to wydarzenie.
TYDZIEŃ BIBLIJNY
8 maja odwiedził naszą szkołę ks. dr hab. Jacek Kucharski diecezjalny moderator Dzieła Biblijnego Diecezji Radomskiej. Nasi uczniowie - studenci Uniwersytetu Biblijnego czytali fragmenty Pisma Świętego oraz dyskutowali na temat przeczytanych treści.
Spotkanie odbyło się z okazji trwającego Tygodnia Biblijnego. Studenci z zaangażowaniem brali udział w tym wydarzeniu.
Gratulujemy wytrwałości w pogłębianiu wiedzy biblijnej.
TURNIEJ KOSZYKÓWKI W SIÓDEMCE
5 maja odbył się szkolny turniej koszykówki.
W kategorii dziewcząt I miejsce zajęła drużyna z klasy VIa,
II miejsce zawodniczki z klasy Vai.
W kategorii chłopcy młodsi - zwyciężyli uczniowie z klasy Vc pokonując rywali z klasy IVa.
W kategorii chłopcy starsi kolejność była następująca: I - VIIa, II - VIIb, III - VIa.
Rywalizacja przebiegała w sportowej atmosferze, wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy. Gratulujemy
PASOWANIE NA CZYTELNIKA KLAS PIERWSZYCH W SIÓDEMCE
W miesiącu kwietniu w bibliotece szkolnej odbyło się -uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów z klas 1a i 1b.
Dzieci zostały zapoznane z regulaminem biblioteki, rozwiązywały zagadki, wypożyczyły książki oraz otrzymały pamiątkowe zakładki.
PROJEKT UNIJNY - RÓWNI WOBEC WIEDZY
DZIEŃ OTWARTY W SIÓDEMCE
20 marca to ważna data dla naszej społeczności szkolnej . Dzień otwarty - kolorowy i pełen przeróżnych atrakcji . Przeszedł do historii jako bardzo miły i radosny. Mamy nadzieję, że ciepło zapamiętany przez wszystkich Odwiedzających. Do zobaczenia za rok.
KONKURS PLASTYCZNY O PATRONIE SZKOŁY
Rozstrzygnięcie Konkursu Plastycznego o Patronie Szkoły Kazimierzu Pułaskim