Aktualności
DZIEŃ DZIECKA - FESTYN RODZINNY
KONKURS MATEMATYCZNY PUCHACZ PIOTR
Dzieci z naszej szkoły wzięły udział w kolejnym etapie konkursu matematycznego "Puchacz Piotr" - edycja 2023.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i z niecierpliwością czekamy na wyniki.
PORTRET MOJEJ MAMY
Uczniowie klas młodszych uczestniczyli w konkursie plastycznym "Portret mojej mamy".
Przewodnicząca jury - pani Agnieszka Stępień wyłoniła zwycięzców.
Organizatorzy konkursu - Patrycja Maj i Jolanta Białas
KONKURS RECYTATORSKI WIOSENNE RYMY
11 maja w bibliotece szkolnej odbył się konkurs recytatorski dla klas 0-3 Wiosenne rymy.
Wszyscy uczniowie zaprezentowali ulubione wiersze związane z najpiękniejszą porą roku - wiosną .
Wszystkim uczestnikom gratulujemy....i życzymy dalszych sukcesów.
DZIEŃ MAMY
Dzień Matki – święto obchodzone jako wyraz szacunku dla wszystkich matek.
Data obchodów Dnia Matki zależy od państwa, w którym jest świętowany. W Polsce obchodzone jest 26 maja.
My także nie mogliśmy zapomnieć o tym tak ważnym dniu. Dzieci ze świetlicy szkolnej postanowiły napisać list do Swojej Mamy. Może błędy, które popełniły pisząc do ukochanej mamy potraktujmy z przymrużeniem oka Powstała również tablica tematyczna....
WEWNĄTRZSZKOLNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ
Samorząd Uczniowski wraz z koordynatorem P. Joanną Dobosz był inicjatorem i organizatorem Wewnątrzszkolnego Turnieju Piłki Siatkowej. Uczestniczyły w nim starsze klasy naszej szkoły.
W turnieju zostali wyróżnieni trzej najlepsi zawodnicy oraz trzy najlepsze zawodniczki.
Ze względu na wyrównaną, ambitną i "czystą" walkę gratulacje należą się wszystkim zawodnikom i zawodniczkom.
Głównym sędzią zawodów był Kacper Drab z klasy 8c.
RADOMSCY TROPICIELE KSIĄŻEK
17 maja odbył się finałowy etap konkursu czytelniczego współorganizowanego z Miejską Biblioteką Publiczną "Radomscy Tropiciele Ksiażek".
Nasza szkoła gościła 20 finalistów kategorii II z 10 radomskich szkół.
Uczestnicy rozwiązywali test ze znajomości treści ksiażki "Głupi Funio" J. Wlazło.
Naszą szkołę reprezentowali: Nikola z klasy 4a oraz Stanisław z klasy 5b.
SZTUKA I PRZESTRZEŃ
19 maja przedstawiciele klas ósmych z naszej szkoły uczestniczyli w wydarzeniu pod nazwą "Sztuka i przestrzeń".
Organizatorami spotkania: Zespół Szkół Muzycznych, Zespół Szkół Plastycznych, Zespół Szkół Spożywczych i Hotelarskich oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Radomiu.
Celem wydarzenia było przedstawienie oferty edukacyjnej prezentowanych szkół i placówek.
LEKCJA TECHNIKI SKONSTRUWANIE MODELU GRY
Podczas lekcji techniki uczniowie klasy 6a projektowali i skonstruowali model gry pozwalającej poćwiczyć rozpoznawanie symboli elementów elektronicznych. Uczniowie z dużym zaangażowaniem budowali obwody elektryczne, a po skończonej pracy testowali swoją wiedzę z zakresu elektroniki.
PROGRAMOWANIE NA LEKCJACH INFOMATYKI LABORATORIA PRZYSZŁOŚĆI
Uczniowie klas 3b i 3c na lekcjach informatyki poznawali robota Photona.
Podczas nauki programowania z fabułą uczyli się sterować robotem, wykonywali zagadki logiczne i poznawali funkcje robota.
Lekcja wzbudziła duże zainteresowanie wśród uczniów, którzy żywiołowo reagowali i świetnie się bawili.
ZIELONA SZKOŁA - RYMANÓW ZDRÓJ
11 - 16 kwietnia 2023 roku uczniowie naszej szkoły pojechali wraz z opiekunami na "zieloną szkołę".
Rymanów Zdrój przywitał podróżników słońcem.
Każdego dnia czekało na nich wiele atrakcji: spacery doliną Taboru wśród Wzgórz Rymanowskich, podziwianie ekspozycji w Muzeum Magurskiego Parku Narodowego w Krempnej, zakup pamiątek w hucie szkła "Sabina".
Młodzież uczestniczyła również w zajęciach organizowanych w ośrodku: bał przebierańców, randka w ciemno, malowanie na szkle, karaoke, quiz wiedzy o świecie, zajęcia sportowe i umuzykalniające.
Dzieci mogły również skorzystać z pobytu w grocie solnej.
Każdy z uczestników mile wspomina pobyt i chętnie odwiedzi Rymanów jeszcze raz.
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY
W miesiącu marcu obchodzimy Pierwszy Dzień Wiosny. Tak długo wyczekiwany dzień zawitał i do naszej szkoły.
Postanowiliśmy spędzić go w miłej i wesołej atmosferze. Nauczyciele zorganizowali fotobutkę dla naszych uczniów, gdzie można było wykonać zdjęcia grupowe i indywidualne.
Pani od plastyki przygotowała piękną wiosenną dekorację. Były konkursy i świetna zabawa. Innym fajnym pomysłem było zaproponowanie naszym dzieciom przez Samorząd Szkolny przyjścia tego dnia do szkoły bez plecaka. Pomysły były ciekawe, zamiast plecaka były koszyki, walizki i wiele innych śmiesznych rozwiązań.
Na foto relację zapraszamy do Albumu Fotograficznego na naszej stronie internetowej.
Do zobaczenia za rok...............
HALOWE ZAWODY LEKKOATLETYCZNE
Doskonale zaprezentowały się dziewczęta z naszej szkoły startujące w halowych zawodach lekkoatletycznych rozgrywanych w ramach Radomskiej Olimpiady Młodzieży.
W kategorii rocznika 2010 – 2012 do finału awansowały: Kalina w biegu na 60 metrów i w skoku w dal, Julia w biegu na 300 metrów i w rzucie piłką lekarską oraz Alicja w skoku w dal.
W finale biegu na 60 metrów Kalina Bieniek pokonała wszystkie rywalki i zdobyła tytuł mistrzyni Radomia Szkół Podstawowych w swojej kategorii wiekowej.
Równie dobrze wypadła w finale skoku w dal, gdzie zajęła II miejsce, przegrywając ze zwyciężczynią tylko o 4 centymetry. Również w czołówce znalazły się pozostałe nasze finalistki: Alicja była 6 w skoku w dal, a Julia bieg na 300 metrów ukończyła także na 6 miejscu.
W kategorii rocznika 2008 – 2009 w finałowym konkursie pchnięcia piłką lekarską wystąpiła Kornelia. Do podium trochę zabrakło, ale 6 miejsce wśród uczniów radomskich szkół podstawowych, też może być powodem do dumy.
Kalina i Julia to uczennice klasy VII a, Alicja reprezentuje klasę VI natomiast Kornelia klasę VIII b.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na sportowych arenach.
TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO DZIEWCZĄT
Kolejny sukces Naszych dziewcząt.
Ponownie możemy pochwalić się sukcesem na sportowej arenie.
Podczas finału turnieju tenisa stołowego dziewcząt, rozgrywanego w ramach Radomskiej Olimpiady Młodzieży – kategoria rocznik 2008 – 2009 nasze reprezentantki zajęły III miejsce.
Zaczęły od zwycięstwa 3:0 z PSP 4, ale potem poniosły 2 porażki z PSP 17 i I SSP. Ostatecznie pozwoliło to stanąć na najniższym stopniu podium i odebrać puchar, dyplom i medale. Mimo, że aspiracje były wyższe, to jednak III miejsce wśród radomskim szkół podstawowych jest niewątpliwie dużym sukcesem. Gratulujemy!
Opiekunem zawodniczek był nauczyciel wychowania fizycznego Dariusz Chudzik.
Życzymy sukcesów na kolejnych zawodach sportowych.
FIGURY GEOMETRYCZNE W KLASIE 2B
Uczniowie klasy 2b na lekcjach matematyki utrwalali wiadomości dotyczące figur przestrzennych.
Samodzielnie mogli stworzyć figury przestrzenne i przekonać się, że matematyka to ciekawy i tajemniczy przedmiot.
SZKOLNY KONKURS WIEDZY O PATRONIE SZKOŁY KAZIMIERZU PUŁASKIM
7 marca w naszej placówce odbyła się XXIX edycja szkolnego konkursu wiedzy o patronie szkoły Kazimierzu Pułaskim.
Do rywalizacji przystąpiło dziewięć dwuosobowych reprezentacji klas 4-8.
W konkursie zwyciężyła klasa 8a, drugie miejsce wywalczyła klasa 5b.
Miejsce trzecie zdobyła reprezentacja klasy 8c.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy.
NIEZIEMSKIE ANIOŁY KONKURS PLASTYCZNY
Jest nam niezmiernie miło poinformować i nie możemy pozostawić bez echa tego, że uczniowie naszej szkoły zostali wyróżnieni podczas drugiego etapu konkursu plastycznego "Nieziemskie Anioły" u organizatora głównego - Stowarzyszenia na rzecz wspierania rodzin "Nowe Perspektywy"
Spośród 119 nadesłanych prac, komisja wyłoniła 10 laureatów i wybrała 11 wyróżnień.
A wśród najlepszych nasi uczniowie.
Gratulujemy oraz trzymamy kciuki za dalszy rozwój talentów.
SPOTKANIE OPŁATKOWE - UNIWERSYTET BIBLIJNY
Nasi uczniowie - studenci Uniwersytetu Biblijnego, mieli zaszczyt uczestniczyć w uroczystym spotkaniu opłatkowym w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu.
Klasa 4a uświetniła to spotkanie pięknym przedstawieniem jasełek, więcej informacji poniżej...
XII REGIONALNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA
W bibliotece szkolnej odbył się XII Regionalny Konkurs Pięknego Czytania - eliminacje szkolne.
Wszyscy uczestnicy zaprezentowali się bardzo pięknie.
Uczennica Iga z 3b oraz Mikołaj z klasy 3c przeszli do kolejnego etapu konkursu - trzymamy kciuki.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy pięknego czytania.
PASOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH
23 stycznia w bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas 1a i 1b na czytelników.
W trakcie spotkania dzieci poznały regulamin biblioteki. Odpowiadały na zagadki przygotowane przez Panie bibliotekarki.
Złożyły uroczyste przyrzeczenie. Uczniowie otrzymali pamiątkowe zakładki.
Na koniec spotkania dzieci mogły samodzielnie wybrać i wypożyczyć książeczkę.