Rocznica odzyskania niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego doniosłego wydarzenia na stałe wpisały się w kalendarz naszych szkolnych uroczystości.
Przygotowania z tej okazji zaczęto już pod koniec października.
Samorząd Klas Starszych wraz z opiekunem p. M. Włodek zorganizował ciekawe przedsięwzięcie: losowanie bohaterów niepodległości naszego kraju dla klas starszych. Na lekcjach wychowawczych po wcześniejszym wyszukiwaniu informacji i fotografii o konkretnym bohaterze pod nadzorem wychowawców uczniowie przygotowali gazetki ścienne.
Gazetki – plakaty zaprezentowane zostały na tablicach dekorujących hol szkolny.
Pierwsze miejsce zajęła klasa 8a prezentująca postać Józefa Piłsudskiego.
Drugie miejsce klasa 8b przedstawiając informacje o Wojciechu Korfantym.
Trzecie miejsce zajęła klasa 7c przybliżając postać Ignacego Daszyńskiego.
Wszystkie klasy za uczestnictwo zostały nagrodzone dyplomami.
Klasy 2ai wykonała godło oraz biało-czerwone kotyliony, w których dumnie się prezentowali.
W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości na sali gimnastycznej odbył się apel upamiętniający 103 rocznicę odzyskania wolności.
Młodzież w strojach galowych i uroczystym nastroju przybyli na apel.