Aktualności

        • NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

        • Rocznica odzyskania niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego doniosłego wydarzenia na stałe wpisały się w kalendarz naszych szkolnych uroczystości.

          Przygotowania z tej okazji zaczęto już pod koniec października.

          Samorząd Klas Starszych wraz z opiekunem p. M. Włodek zorganizował ciekawe przedsięwzięcie: losowanie bohaterów niepodległości naszego kraju dla klas starszych. Na lekcjach wychowawczych po wcześniejszym wyszukiwaniu informacji i fotografii  o konkretnym bohaterze pod nadzorem wychowawców uczniowie przygotowali gazetki ścienne.

          Gazetki – plakaty  zaprezentowane zostały na tablicach dekorujących hol szkolny.

          Pierwsze miejsce zajęła klasa 8a prezentująca postać Józefa Piłsudskiego.

          Drugie miejsce klasa 8b przedstawiając informacje o Wojciechu Korfantym.

          Trzecie miejsce zajęła klasa 7c przybliżając postać Ignacego Daszyńskiego.

          Wszystkie klasy za uczestnictwo zostały nagrodzone dyplomami.

           Klasy 2ai wykonała godło oraz biało-czerwone kotyliony, w których dumnie się prezentowali.

          W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości na sali gimnastycznej odbył się apel upamiętniający 103 rocznicę odzyskania wolności.

          Młodzież w strojach galowych i uroczystym nastroju przybyli na apel.

        • OLIMPIADA MATEMATYCZNA ARCHIMEDES PLUS

        • W  listopadzie w naszej szkole odbyła się Olimpiada Matematyczna ARCHIMEDES.PLUS

          Uczniowie mieli do rozwiązania 25 zadań.Wyniki ogłoszone będą w styczniu.

          Jednak w tym konkursie nie ma przegranych, wszyscy są zwycięzcami.

           

          Tylko najlepsi z najlepszych sięgną po tytuły finalistów. Trzymamy kciuki za wszystkich uczestników oraz życzymy sukcesów!

        • MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK PODSUMOWANIE

        • Październik w naszej szkole związany był z obchodami  Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych

          W listopadzie przyszedł czas na podsumowanie zaplanowanych i przeprowadzonych działań.

          Pierwszym działaniem była ocena prac w konkursach plastycznych.

          Korzystając z pomocy p.A. Stępień oceniono prace plastyczne przygotowane przez uczniów w dwóch kategoriach:  klasy I – III oraz klas IV - VIII. 

          Klasy młodsze wykonywały ilustrację do ulubionej książki, natomiast uczniowie starszych klas wykonywały plakat promujący. Ważna była samodzielność i talent plastyczny.

          Uczniowie z klas starszych czytali młodszym koleżankom i kolegom fragmenty ulubionych bajek, legend a także lektur.

          Zorganizowano Paradę Moli Książkowych, wykorzystującą kreatywność i pomysłowość dzieci.

          Wybrano najlepiej czytającą klasę oraz najlepszego czytelnika w miesiącu październiku.

          Dużym odzewem cieszyła się akcja pozyskiwania książek, w ramach której, można było podarować przeczytaną książkę bibliotece szkolnej.

        • PARADA MOLI I MOTYLI KSIĄŻKOWYCH

        • W ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w tym roku pod hasłem: „Baśnie i Legendy z całego świata” biblioteka szkolna zorganizowała dla naszych milusińskich paradę moli i motyli książkowych.

          Ogłoszony został konkurs na przebranie za ulubionego bohatera książkowego.

          Nie zabrakło ciekawych przebieranek za postacie z bajek, lektur i legend.

          Koordynatorzy projektu: p. w-ce dyrektor A.Cynowska, p. B.Gutkowska

          i p.E.Kowalska - Bbliotekarze naszej szkoły.

           Zdjęcia z przebiegu wydarzenia możemy  obejrzeć w albumie fotograficznym szkoły.

          Zapraszamy.....

           

        • WOLONTARIAT DLA OSÓB BEZDOMNYCH

        • W Radomiu ruszyła zbiórka kawy, herbaty i cukru dla osób bezdomnych.

          Prowadzą ją streetworkerzy Caritas. W chłodne dni będą dzielić się kubkami gorącego napoju z osobami bez dachu nad głową.

          W ramach działalności szkolnego koła wolontariatu w Naszej szkole zorganizowaliśmy zbiórkę produktów dla potrzebujących.

          W akcję włączyła się cała społeczność szkolna.

          " Każdy z Nas, ciepłem herbaty może ogrzać zmarznięte dłonie,

          tych najbardziej potrzebujących pomocy ludzi... "

          Koordynatorkami akcji były: p. A.Nobis, p. E. Molga, p. E.Prawda i p. P.Maj.

        • KONKURS PRZYRODNICZY - STWORKI Z WARZYW I OWOCÓW

        • W ramach edukacji zdrowotnej w październiku w naszej placówce dla klas 1-3 odbył się konkurs przyrodniczy:  Stworki z warzyw i owoców.

           Dzieciom gratulujemy  wspaniałych pomysłów. Wszystkie Stworki były przecudne.

          Szanowne jury miało nie lada wyzwanie, prace zachwycały pomysłowością, kolorem i zapachem jesiennych warzyw i owoców.

          Wszystkie dzieci zostały nagrodzone dyplomami. Wystawa cieszy nasze oczy.

          Koordynatorem konkursu była P. A. Nowak nauczycielka klasy 2ai.

          Życzymy dalszych tak wspaniałych konkursowych pomysłów dla naszych maluchów.....

        • ŚWIATOWY DZIEŃ OWOCÓW I WARZYW

        • W miesiącu październiku ramach edukacji zdrowotnej  klasy 1 – 3 przygotowały na sylwecie warzywa i owoce, które wcześniej wylosowały. Najważniejsze informacje i ciekawostki o ich walorach odżywczych - Sylwety zostały wyeksponowane na tablicy szkolnej. Każdy uczen może dowiedzieć się o ich właściwościach zdrowotnych.

        • WYCIECZKA DO MUZEUM IM K. PUŁASKIEGO

        • Patronem naszej szkoły jest Kazimierz Pułaski, dlatego też w miesiącu październiku wybraliśmy się  z uczniami klas 4-6 do Muzeum im. K. Pułaskiego znajdującego się w Warce, aby przybliżyć historię patrona.

          Na lekcjach muzealnych przewodnik opowiadał  o naszym patronie, o dziejach miasta Warki, wydarzeniach i postaciach historycznych związanych z Warką: Tadeuszem Kościuszko, Janie Paderewskim.

          Muzeum znajduje się na terenie pięknego parku, młodzież wraz z opiekunami wycieczki  podziwiała krajobrazy jesieni i uroki parku. Miło  spędziliśmy czas przy ognisku, były pieczone kiełbaski i chlebek.

          Przez cały czas dopisywały Nam dobry humor i świetna zabawa.

          Do zobaczenia następnym razem....

        • MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

        •    W ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w tym roku pod hasłem: „Baśnie i Legendy z całego świata” Biblioteka szkolna zaprasza do uczestnictwa w konkursach:

           1."Najlepszy czytelnik miesiąca października";

           2."Klasa , która wypożyczy najwięcej książek w miesiącu październiku";

          3."Podaruj książkę bibliotece!"; Jeśli masz w domu niepotrzebne książki, przeczytane lektury, książki  z których już "wyrosłeś "- podaruj je bibliotece szkolnej!!!.

          Szczególnie potrzebne są: lektury, bajki, wiersze, baśnie, legendy, opowiadania, książki o zwierzętach, książki nowe niezniszczone. 

          W ramach akcji: „Cała Polska Czyta Dzieciom” - głośne czytanie fragmentów Baśni i legend przez przedstawicieli Samorządu Szkolnego – 12 i 19 października.

          Ponadto:

           Konkurs plastyczny na ilustrację do przeczytanych bajek w klasach młodszych.

           W klasach starszych - konkurs na plakat reklamujący przeczytaną książkę.

          Parada Moli i Motyli Książkowych- 25 października dzieci przychodzą przebrane za ulubionego bohatera książkowego, konkurs z nagrodami.

          Poranki czytelnicze z książką - współpraca z Przedszkolem nr 12. 

          Zapraszamy Bibliotekarze z PSP 7.

        • DZIEŃ UŚMIECHU

        • Światowy Dzień Uśmiechu obchodzony jest w pierwszy piątek października. Pomysłodawcą tego święta był Harvey Ball, twórca słynnego znaczka uśmiechniętej buźki na żółtym tle.

          Pierwsze obchody odbyły się 1 października 1999 r. w Stanach Zjednoczonych, w mieście Worcester.

          W tym roku szkolnym nasze nauczycielki z klas młodszych - p.P.Maj i p.A.Nowak zorganizowały takie wydarzenie w Radomiu w naszej placówce. Były zdjęcia i pełno uśmiechu na twarzach naszych dzieci.

        • LEKCJA MUZEALNA - POCZĄTKUJĄCY BALSAMISTA

        • Miesiąc październik nie musi być nudny....

          W ramach programu edukacyjnego realizowanego przez Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu uczniowie klasy 5a wraz z p. M. Włodek - nauczycielką historii z naszej szkoły i wychowawczynią

          p.J. Łukasińską wybrali się na warsztaty muzealne - Początkujący balsamista.

          Spotkanie rozpoczęło się prelekcją połączoną z warsztatami.

           Uczniowie wykonywali gliniane figurki  Uszebti

        • WYBORY DO SAMORZĄDU SZKOLNEGO

        •  28 września odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego
          Starszy Samorząd klas 4- 8:
          Przewodniczący klas starszych-     Bartosz Kamiński 8b
          zastępca -  Dominika Kurowska 8b  
           sekretarz - Amelia Monik 8a
          odszy Samorząd Uczniowski reprezentujący uczniów klas 1-3:

           Przewodniczący -  Kacper Krzosek 3a            zastępca - Marika Pietrzyk 2b

          Członkowie: Zuzia Słowikowska  2ai             oraz   Lena Wiaderek  3 c

          Organizatorem wyborów były p.M Włodek i p.J.Nędzi prowadzące Samorząd Szkolny klas młodszych i starszych

          Wszystkim gratulujemy i życzymy sukcesów oraz radości ze wspólnych działań.

        • ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT. WOLONTARIAT

        • Corocznie 4 października obchodzony jest Światowy Dzień Zwierząt, a 25 października Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt.

          To dobra okazja by przypomnieć, że nasi czworonożni przyjaciele są istotami żywymi, które posiadają swoje prawa i zasługują na godne traktowanie. Potrzebują również naszej pomocy szczególnie w okresie jesienno-zimowym.

          Uczennice klasy 8b pod opieką p. M. Prawdy zorganizowały zbiórkę kocy, kołder i ręczników oraz pieniędzy na zakup karmy.

          Wszystko zostało zawiezione do Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Radomiu i przekazane wolontariuszom.

          Dziękujemy całej społeczności szkolnej za okazane serce.

        • ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

        • 29 września odbyło się ślubowanie klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 7 im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu.

          W uroczystośći tej wzięło udział dwie klasy pierwsze:

          1a - wychowawca p.J. Białas i  1b - wychowawca p. M. Pękacka

          Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalno-recytatorskie. W niezwykle podniosłej atmosferze pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, a swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Następnie Pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania  na ucznia.

          Honorowym gościem uroczystości szkolnej była zastępca prezydenta miasta Radomia p. Katarzyna Kalinowska. Pogratulowała najmłodszym dołączenia do braci uczniowskiej PSP nr 7 i życzyła im wielu sukcesów.

          Pierwszaki otrzymali pamiątkowe dyplomy i prezenty od starszych uczniów naszej szkoły. Ten dzień z pewnością na długo pozostanie im w pamięci.

        • WOLONTARIAT W NASZEJ SZKOLE

        • Po raz  kolejny uczennice klasy 8b pod opieką wychowawczyni  p. M. Prawdy organizują w  szkole zbiórkę pieniędzy na rzecz schroniska dla zwierząt w Radomiu.

          Cała społeczność szkolna chętnie wspiera tę akcję okazując wielkie serce i zaangażowanie.

          Zbieramy również: karmę dla zwierząt, kocyki, poduchy... tak aby bezdomnym pieskom było cieplutko. Nadchodzi zima... pomagajmy !!!

        • OLIMPIADA MATEMATYCZNA JUNIORÓW

        • 23 września  nasi uczniowi uczestniczyli w Olimpiadzie Matematycznej Juniorów.

          Jest to przedmiotowa olimpiada szkolna z matematyki, skierowana do uczniów szkół podstawowych.

          Do olimpiady młodzież przygotowywała p.J.Minda nauczycielka matematyki  z naszej szkoły.

          Niedługo odbędzie się część korespondencyjna, po której dowiemy się kto dostał się do II etapu.

           Życzymy naszym uczniom samych sukcesów! 

        • WYSTAWA "SKARBY WIEKÓW ŚREDNICH"

        • 16 września klasa 3a wraz z wychowawczynią Jolantą Nędzi, wybrała się na pierwszą w tym roku szkolnym wycieczkę do Muzeum Okręgowego na wystawę "Skarby wieków średnich" oraz warsztaty plastyczne towarzyszące tej ekspozycji.

          Dzieci obejrzały film, a potem eksponaty przedstawiające średniowieczną biżuterię i ozdoby noszone zarówno przez ówczesne kobiety, jak i mężczyzn.

          Nie obeszło się bez wykonania przez naszych uczniów ciekawych i pięknych prac jak:  zawieszki, koraliki, bransoletki, wzorując się na średniowiecznym jubilerstwie.

        • PARK EDUKACJI I ROZRYWKI

        • We wrześniu klasa 2c wybrała się na wycieczkę do Parku Edukacji i Rozrywki

          nazywanego inaczej Farmą Iluzji.

          To fascynująca i ciekawa zabawa dla naszych podopiecznych. Wszyscy świetnie się bawili.

        • SZKOLNY BIBLIOBUS

        •  8 - 9 września dla uczniów naszej szkoły zrealizowany został  projekt - Bibliobus.

          Celem projektu jest przybliżanie przesłania Biblii w szkołach i „na ulicach”. Aby to umożliwić przebudowano piętrowy autobus miejski, dawniej jeżdżący ulicami Berlina. Na dolnym poziomie zorganizowano wystawę o Biblii, przygotowaną z perspektywy ekumenicznej oraz stoisko z książkami Towarzystwa Biblijnego w Polsce.

          Na górnym poziomie znajduje się mała sala na 25 osób, w której można przeprowadzić wykład lub zorganizować warsztaty. Przed autobusem zwykle ustawiona jest ręczna prasa drukarska. 

          Uczniowie z dużym zainteresowaniem  uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez załogę bibiobusa w języku niemieckim z tłumaczeniem na język polski. 

          Tematy zajęć: Pochodzenie Biblii (Stary i Nowy Testament), Typografia historyczna, Reformacja, Biblia w życiu codziennym.

          Religie świata: judaizm, chrześcijaństwo, islam.

           

        • UROCZYSTE  ROZPOCZĘCIE  ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

        • Już nadszedł 1 września i kolejny rok szkolny się rozpoczął.

          Spotkaliśmy się Wszyscy w Kościele pw. św. Jana Chrzciciela Fara przy ul. Rwańskiej w Radomiu na porannej mszy świętej.

          Dalsze uroczystości odbyły się w  murach Naszej szkoły. Uczniowie po przerwie wakacyjnej przywitali swoich wychowawców, nauczycieli, pracowników szkoły, koleżanki i kolegów.

          Mamy nadzieję, że ten nowy nadchodzący  rok szkolny będzie pełen zdrowia, uśmiechu i da możliwość….. przede wszystkim spotkań stacjonarnych.

          Razem zadbamy o integrację, dobre relacje i optymizm.

          Życzymy wszystkim powodzenia.

  • Galeria zdjęć

    • brak danych