Aktualności

        • MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ SZACHOWY

        • 27 października reprezentanci naszej szkoły uczestniczyli w Międzynarodowym Uczniowskim Turnieju Szachowym, który się odbył w PSP nr 4 w Radomiu.

          Rywalizacja toczyła się przez kilka godzin w dwóch grupach:

          grupa A - uczniowie radomskich szkół ponadpodstawowych,

          grupa B - uczniowie szkół podstawowych.

          Wśród uczniów szkół podstawowych, których było ponad 60, najlepszym zawodnikiem okazał się reprezentant naszej szkoły - Mikołaj kl.8a

          Adam P. kl.8b zajął III miejsce,

          Adam Z. kl.8a  IV miejsce.

          W tej grupie zostało wyróżnionych kilku uczniów w poszczególnych kategoriach wiekowych. Adam Z. został najlepszym zawodnikiem w klubowej kategorii Junior do lat 15.

          Gratulujemy całej naszej "siódemkowej" trójce szachistów.

        • WYSTAWA - "STRACH MA WIELKIE OCZY"

        • Uczniowie z klasy 2a uczestniczyli w  wystawie połączonej z warsztatami w Muzeum Jacka Malczewskiego w Radomiu  - "Strach ma wielkie oczy". Dzieci  pod kontrolą wychowawcy i prowadzącego zajęcia upiekły  pierniczki.

          Dzieci przypomniały sobie bohaterów z ulubionych bajek.

        • WIRTUALNE LABORATORIUM CHEMICZNE EMPIRIUSZ

        • Wirtualne laboratorium chemiczne Empiriusz pozyskane w ramach projektu Laboratoria Przyszłości pozwala uczniom klas 7 -8 przeprowadzać doświadczenia na lekcjach chemii.

          Uczniowie uczą się poprawnie wykonywać polecenia zawarte w instrukcji oraz sprawdzić nabytą wiedzę odpowiadając na pytania zawarte w teście po każdym doświadczeniu. Zapraszamy do obejrzenia krótkich relacji. 

          Empiruisz_1.mp4

          EMPIRUSZ_2.mp4

        • MISTRZOSTWA RADOMIA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W PIŁCE NOŻNEJ

        • Wielki sukces odniosły dziewczęta z naszej szkoły startujące w Mistrzostwach Radomia Szkół Podstawowych w piłce nożnej w ramach XIX Radomskiej Olimpiady Młodzieży.

          W Igrzyskach Dzieci - rocznik 2010 i młodsi - w finale rozgrywanym 11 października 2022 roku pokonały kolejno: PSP 15 - 2:1, PSP 23 -  5:0, PSP  33 - 2:1,  walkowerem zwyciężyły z PSP 24. 

          Po 4 wygranych, bez straty punktu zajęły I miejsce i zdobyły tytuł Mistrzyń Radomia w piłce nożnej dziewcząt.

          W ręce kapitana drużyny -  Julii Świercz trafił okazały puchar i dyplom.  Wszystkie zawodniczki wraz z trenerem otrzymały złote medale.

          Zwycięstwo wśród szkół radomskich oznaczało awans do finału międzypowiatowego, który odbył się 25 padziernika 2022  na boisku PSP 15 w Radomiu. Nasze dziewczyny zaczęły od remisu 1:1 z PSP Szydłowiec, tracąc bramkę na sekundy przed końcem meczu.  Mimo ambitnej postawy i zaangażowania uległy PSP Lipsko 0:2. W końcowej klasyfikacji finału międzypowiatowego zajęły II miejsce wśród  siedmu  szkół.

          Nagrodą był okazały puchar, dyplom i medale. 

          Wielkie gratulacje dla naszych złotek i ich trenera - Dariusza Chudzika! 

          Brawo. Życzymy sukcesów na kolejnych zawodach sportowych...

        • PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA - REALIZACJA PROJEKTU

        • Po raz kolejny  realizowaliśmy projekt "Program polityki zdrowotnej z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów klas VII - VIII z województwa mazowieckiego na lata 2021 - 2022" finansowanym przez Samorząd Województwa Mazowieckiego przy współpracy z Mazowieckim Szpitalem Specjalistycznym przy ul.J. Aleksandrowicza 5 w Radomiu, w naszej szkole w miesiącu październiku odbyły się warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów klas VII - VIII.

          Koordynatorem i opiekunem  projektu była p. Małgorzata Gregier nauczycielka naszej placówki.

          Program edukacyjno - szkoleniowy dostarczył uczniom wiedzę i umiejetności praktyczne z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a także pomoże w przyszłości w podejmowaniu działań w sytuacjach trudnych.

          W zrealizowaniu tych, że zadań pomogły nam bardzo pielęgniarki ze specjalizacją ratownictwa medycznego panie: mgr Alicja Siczek i mgr Joanna Towarek z  Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomia.

          Pod jego kierunkiem młodzież zapoznała się z wiadomościami teoretycznymi a następnie mogła praktycznie uczestniczyć w  zajęciach. 

        • Dzień Edukacji Narodowej to 14 października

          • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ w naszej szkole - W naszej szkole w dniu 13 października odbył się uroczysty Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Gościliśmy na uroczystości szczegolnych Gości
            Panią Katarzynę Kalinowską Zastępcę Prezydenta Miasta Radomia i Panią Agnieszkę Grabską
            Dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Radomiu.

          • Jest to święto nie tylko dla nauczycieli polskiej szkoły, ale również dla pracowników administracji i obsługi. Przedstawiciele uczniów ze wszystkich klas siódemki przygotowali część artstyczną, było wiele pięknych życzeń, piosenek, a dzieci z klasy czwartej wykonały przepiękny układ taneczny. Nie możemy zapomnieć o naszych uczniach starszych i młodszych - bez nich nasza praca nie miała by sensu.

        • ROBOT EDUKACYJNY W 5B W RAMACH LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI

        • Na lekcji informatyki uczniowie klasy 5b pod kierunkiem p. Beaty Sawińskiej nauczycielki informatyki  poznawali zasady programowania i poznawali robota edukacyjnego Photon.

          Pisanie programów w języku Scratch dla tego robota i poznawanie jego możliwości, to była wspaniała zabawa i olbrzymia motywacja do dalszej nauki programowania.

        • NASI UCZNIOWIE NA KONCERCIE W SZKOLE MUZYCZNEJ

        • W ostatnim dniu września uczniowie naszej szkoły wybrali się do Zespołu Szkół Muzycznych na koncert edukacyjny z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki.

          Występował zespół Humi Accordion Band.

          Mieliśmy okazję wysłuchać różnych gatunków muzycznych.

          Zarówno młodsze klasy jak i starsze  aktywnie brały udział w konkursach przygotowanych przez gospodarzy.

        • WYBORY DO SAMORZĄDU SZKOLNEGO

        • 27 września odbyły się w naszej szkole wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego.

          Do wyborów przystąpiło 165 uczniów z klas 4-8 spośród 192 uprawnionych do głosowania, co stanowi 86%.

          W wyniku głosowania wybrano trzyosobową Radę Samorządu Uczniowskiego w składzie:

          Przewodniczący szkoły - Michał Woliński kl.8a

          Zastępca Przewodniczącego - Karolina Zając kl.8a

          Sekretarz - Remigiusz Krawczyk kl.5a

          W Komisji Wyborczej zasiadali: Laura Sus, Roksana Kośla i Piotr Drabik.

          W organizacji wyborów uczestniczyli również Adam Zięba i Filip Wróbel.

        • JESIEŃ W KLASIE 0a

        • Do klasy 0a zawitała Pani Jesień. Pod kierunkiem wychowawczyni p.M.Pietrzyk uczniowie wykonali prace plastyczne z przyniesionych darów jesieni. Dowiedzieli się od nauczycielki o urokach tej pory roku, zmianach zachodzących w przyrodzie.

          Prace wykonali starannie i estetycznie. Wszystkie zostały umieszczone na tablicy w sali, a z przyniesionych darów jesieni przygotowali wystawkę klasową.

        • WYCIECZKA KLASY TRZECIEJ NA DWORZEC PKP RADOM GŁÓWNY

        •  7 września uczniowie z klasy 3ai uczestniczyli w wycieczce na Dworzec kolejowy PKP Radom Główny .

          Dzięki uprzejmości Centrum Informacji Turystycznej chłopcy i dziewczęta dowiedziały się jak sprawnie poruszać się po dworcu. Miały umożliwioną prezentacje taboru kolejowego, każdy z uczestników otrzymał pamiątkowe drobne gadżety.

        • UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

        • Uroczyste zakończenie roku szkolnego rozpoczęliśmy całą społecznością szkolną w Kościole pw. Św. Jana Fary  Mszą Św.. Na sali gimnastycznej odbyło się uroczyste pożegnanie i rozdanie nagród za wzorowe zachowanie i bardzo dobre wyniki w nauce. Nie zabrakło również nagrodzonych sportowców. Pani Dyrektor uroczyście wręczyła nagrody naszym prymusom. Uczniowie klas trzecich przygotowali część artystyczną..  Żegnamy się na kilka tygodni aby we wrześniu powrocić w nasze mury szkolne i dalej poznawać Świat i przeżywać nowe i ciekawe przygody......do zobaczenia po wakacjach.

        • NADCHODZĄ WAKACJE...

        •  

                To  już ostatnie chwile , które spędzamy w tej szkole, szkole pełnej wspomnień.

                Nasze dzisiejsze spotkanie jest ostatnim takim wspólnym wydarzeniem z naszymi nauczycielami i kolegami, z tą szkołą. Bowiem po wyjściu każde z nas pójdzie w swoją stronę. Będzie to dla wszystkich czas relaksu             i odpoczynku.

           Po wakacjach  spotkamy się, aby  zasiąść  w nowej ławce, w  szkole otoczonej znajomymi  twarzami zarówno nauczycieli, pracowników szkoły, jak i kolegów i koleżanek.

           Pierwszy września będzie okazją do wspaniałych wspomnień, jakie przeżyliśmy w czasie wakacji. Mamy nadzieję, że każdy z nas da sobie radę w naszym  środowisku, jakie na niego czeka.

          Drodzy Nauczyciele, Pracownicy Szkoły, Kochani Wychowawcy! Chcemy Wam dziś podziękować. Podziękować z całego serca, za trud włożony w nasze wychowanie, w naszą edukację, za niegasnącą cierpliwość i życzliwość oraz przede wszystkim za całą wiedzę, jaką nam przekazaliście. W tak ważnym dla nas wszystkich  dniu, oprócz gorących podziękowań, my uczniowie, chcemy Wam wszystkim złożyć najserdeczniejsze życzenia, dalszej wytrwałości w szerzeniu edukacji, pomyślności w życiu osobistym oraz samych radości z pracy.

          Dziękujemy raz jeszcze!

        • DZIEŃ EUROPY W KLASACH MŁODSZYCH

        • Młodszy samorząd uczniowski pod opieką pani Jolanty Nędzi zorganizował Dzień Europy.

          Klasy I - III przygotowały prezentacje na temat sześciu krajów należących do Unii Europejskiej.

          Podróż po europejskich państwach zaczęła się oczywiście od Polski.

          Uczniowie poznali również wiele ciekawostek na temat Włoch, Francji, Danii, Niemiec, Szwecji.

          Najwięcej emocji wzbudziły dzieci przebrane w stroje postaci literackich z wymienionych krajów.

          To była niezwykle pouczająca podróż po Europie.

        • FARMA ILUZJI - PARK EDUKACJI i ROZRYWKI - WYCIECZKA

        • We współpracy ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Radomskiej Fary została zorganizowana wycieczka do Farmy Iluzji - Parku Edukacji i Rozrywki.

          Oferta atrakcji zaskoczyła wszystkich uczestników wycieczki różnorodnością, bo obok pokazów iluzjonistycznych i instalacji, które mieszają zmysły, czekało na nas mnóstwo propozycji - jak ciekawie i aktywnie spędzić czas.

          Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni.

        • MUZEUM HISTORII NAJNOWSZEJ RADOMIA ODWIEDZIŁA KLASA ÓSMA

        • W miesiącu maju w ramach innowacji z historii "Cudze chwalicie, swego nie znacie" ósmoklasiści obejrzeli wyjątkową wystawę: "Przemysł - siła miasta. Radom w latach 1918-1989", która znajduje się

          w Muzeum Historii Najnowszej Radomia w Kamienicy Deskurów.

        • FESTYN Z OKAZJI DNIA DZIECKA - DZIEŃ OTWARTY

        • 1 czerwca na terenie naszej szkoły odbył się Festyn z okazji Dnia Dziecka. Był to dzień ważny dla każdego dziecka, dzień radości i szczęścia. Nauczyciele, jak również inni pracownicy naszej placówki bardzo się postarali i przygotowali do tego jakże niezwykłego wydarzenia.

          Przygotowane stanowiska tematyczne : Mini ZOO, Smaczne Sałatki, Smakowite Napoje, Starocie i Historia, a także malowanie twarzy, loteria i rozgrywki szachowe - cieszyły się wśród dzieci i rodziców dużym zainteresowaniem. Można było poczęstować się popcornem i słodkimi lizakami.

          Nastąpiło również uroczyste otwarcie Nowego Placu Zabaw. Pani Dyrektor wraz z uczniami PSP 7 symbolicznie przecieli wstęgę. 

          Na placu zabaw można było pobawić się i pozjeżdżać z bajkowego "dmuchańca" dla dzieci. 

          Do zobaczenia za rok...zapraszamy do naszego Albumu Fotograficznego

        • XIV OOGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIJNY

        • Wizyta  J.E Ks. biskupa Marka Solarczyka

              5 maja 2022 powitaliśmy w naszej szkole wyjątkowego Gościa.  J.E Ks. biskup Marek Solarczyk przybył, aby uczestniczyć w obchodach XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Biblijnego w naszej szkole.  Na tę uroczystość złożyła się m. in. inscenizacja biblijna pt. Ezra – mój bliźni  oparta na motywach przypowieści o miłosiernym Samarytaninie. 

             Przygotowały ją dzieci z klas: 7B, 4B i 1B  w nawiązaniu do tegorocznego hasła Tygodnia Biblijnego, które brzmiało: Posłani z darem pokoju Chrystusa Zmartwychwstałego.  Po przedstawieniu uczniowie wspomnieli również o obecnej sytuacji w Europie. Wyrazili jedność i wsparcie dla narodu ukraińskiego, przeciwstawiając się jednocześnie wojnie i przemocy.

           Ksiądz biskup pobłogosławił uczestników spotkania i wspólnie z nimi się pomodlił. Po części oficjalnej- przemówieniach J. E. ks. biskupa, ks. dra Jacka Kucharskiego i pani dyrektor Katarzyny Gruszki -była chwila na wspólne zdjęcia oraz rozmowy J.E biskupa Marka ze studentami Uniwersytetu Biblijnego dla Dzieci działającego od niemal dekady w naszej szkole.

          Spotkanie to było okazją do głębszego przeżycia słów Chrystusa „Pokój zostawiam wam” oraz do refleksji nad potrzebą pomagania bliźnim w potrzebie.

        • ILUSTRACJA DO BAŚNI HANSA CHRISTIANA ANDERSENA

        • W maju w szkole odbył się konkurs plastyczny  „Ilustracja do ulubionej baśni Hansa Christiana Andersena”.

          Baśnie Andersena zawsze podobały się młodym czytelnikom, dlatego konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem.

          Celem wydarzenia było rozwijanie uzdolnień plastycznych dziecka oraz doskonalenie kompetencji czytelniczych. W konkursie brały udział uczniowie z klas młodszych.

          Wszystkim uczestnikom  gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów i pomysłów artystycznych.

  • Galeria zdjęć

    • brak danych