25 kwietnia w PSP nr 6 rozegrane zostały Otwarte Indywidualne Mistrzostwa Radomia Szkół Podstawowych Klas 6 - 8 w Szachach.
W mistrzostwach brali udział reprezentanci naszej szkoły w składzie:
Natalia 8b, Mikołaj 7b, Ernest 7b, Adam 7b.
Eliminacje szachowych mistrzostw Radomia polegały na rozwiązaniu zadań szachowych o tematyce:
"Mat w jednym posunięciu".
Finał polegał na rozegraniu pojedynków szachowych systemem "każdy z każdym" - były to szachy błyskawiczne z limitem czasu 5 minut dla każdego gracza.
Do finału awansował nasz reprezentant - Adam.
Przegrał on tylko jeden pojedynek szachów błyskawicznych i tym samym zdobył tytuł Wicemistrza Radomia Szkół Podstawowych w Kategorii Klas VI-VIII w Szachach.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów szachowych.