Aktualności

        • KONKURS PLASTYCZNY - BARWY JESIENI 2020/2021

        • Uczniowie klas młodszych z naszej szkoły pod kierunkiem p. Jolanty Białas wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Barwy Jesieni 2020” [edycja on-line] zorganizowanym przez Dom Kultury „Borki”.

          Mamy laureatów:

          1) Hubert z klasy 3 a – III miejsce

          2) Emilia z klasy 3 a – wyróżnienie

          Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody. Prace uczniów zamieszczono w galerii na stronie Domu Kultury oraz w galerii szkolnej.

          Serdecznie gratulujemy !

        • WYSTAWA RADOMSKIEGO MUZEUM IM. JACKA MALCZEWSKIEGO.

        • 01 października klasa 8a  pod opieką nauczycieli   p. E. Molgip. M. Włodek  uczestniczyła w wystawie przygotowanej przez Radomskie Muzeum im. Jacka Malczewskiego -  "Socrealizm. Sztuka  w służbie propagandy".

          Wystawa opowiada o zjawisku w powojennej sztuce polskiej jakim był socrealizm, który został ogłoszony jako jedyny i słuszny kierunek w plastyce. Nowa sztuka miała wzorować się na ukształtowanej w latach 1925- 1934 sztuce radzieckiej.

        • Rok szkolny 2020/2021

        •  

                            Dyrektor szkoły wraz ze społecznością szkolną zaprasza
          na uroczystość rozpoczęcia
          roku szkolnego wg. wcześniej podanego harmonogramu -

          o godz. 11.00 będziemy mieli zaszczyt gościć w progach  naszej szkoły
          Panią Katarzynę Kalinowską
          Zastępcę Prezydenta Miasta Radomia

           

          Jednocześnie ks. Mirosław Nowak Proboszcz parafii farnej
          pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu,
          ul. Rwańska 6
          zaprasza na inaugurację roku szkolnego i katechetycznego

          Msza Św. w dniu 1 września 2020 o godz. 8.15

        • SPOTKANIE Z RESURSĄ OBYWATELSKĄ - HISTORIA CIĘ SZUKA.

        • 22 września  pod opieką P. Moniki Włodek w ramach realizacji innowacji z historii "Cudze chwalicie swego nie znacie" na lekcji historii klasa 7a gościła  przedstawiciela Resursy Obywatelskiej, który przedstawił film: 650 lat Fary - produkcja Resursy.

          Jest to jeden z wielu filmów jakie Resursa Obywatelska nagrała z zakresu historii Radomia , a prezentuje w ramach swojego programu edukacyjnego "Historia Cię szuka".

        • Uroczyste ropoczęcie roku szkolnego 2020/2021.

        •      We wtorek 01 września uroczyście obchodziliśmy nowy rok szkolny 2020/2021.

             Uczniowie spotkali się z nauczycielami i kolegami w sali gimnastycznej z zachowaniem wszystkich zasad koniecznych do przestrzegania w czasie epidemii. Na szczęście wirus mimo dystansu nie był w stanie pozbawić Nas radości i ciepłych powitań po tak długim czasie rozłąki.

              Pani Dyrektor Katarzyna Gruszka przywitała wszystkich obecnych oraz wyjątkowego gościa, który w tym dniu odwiedził naszą szkołę i swoją obecnością uświetnił uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego -                     Pani  Katarzyna Kalinowska  z-ca Prezydenta Miasta Radomia.

          Po przemówieniach minutą ciszy uczczono także pamięć poległych w czasie II wojny światowej.

          Następnie uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami.

          Życzymy wszystkim dzieciom, rodzicom, pracownikom szkoły bezpiecznego roku szkolnego, pełnego nowych wyzwań i doświadczeń. Niech zdobywanie wiedzy będzie na przekór piękną przygodą....

        • Akademia przyszłości - podsumowanie

        •       Misją Akademii przyszłości jest wspieranie dzieci w budowaniu poczucia własnej wartości i odzyskiwaniu wiary w siebie tak, by pokonywały dotychczasowe blokady i walczyły o swoje marzenia.

               W tym roku szkolnym nasi uczniowie także zostali studentami Akademii. Oto podsumowanie ich osiągnięć: Akademia_Przyszlosci.pdf

           

        • Rozstrzygnięcie konkursu

        •               Miło nam poinformować, że w poniedziałek 25 maja 2020 roku został rozstrzygnięty Szkolny Konkurs Poetycki „Wiersz dla Mamy”, w którym brały udział V i VI klasy. Jak wskazuje tytuł konkursu, tematem prac jest próba poetyckiego wyrażenia uczuć w postaci wiersza adresowanego do Mamy z okazji zbliżającego się Dnia Matki. Uczniowie w nadesłanych wierszach pokazali przede wszystkim ogromne uczucia, jakimi darzą swoje Mamy, ale również wykazali się wrażliwością, znajomością i umiejętnością zastosowania środków artystycznego wyrazu oraz oryginalnością ujęcia tematu. W związku z zaistniałą sytuacją pandemii konkurs odbył się zdalnie, a przekazanie uczniom dyplomów drogą elektroniczną. Po powrocie do szkoły na naszych laureatów czekają upominki. Poniżej przedstawiamy listę nagrodzonych oraz wyróżnionych uczniów. Wszystkim biorącym udział w konkursie dziękujemy za zaangażowanie, a nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

          Oto lista laureatów:

          I miejsce: Julia , klasa V A

          II miejsce: Jakub , klasa VI A

          III miejsce: Roksana , klasa V B

          Wyróżnienia:

          Filip , klasa VI A; Aleksandra , klasa V B; Angelika , klasa V A

           

        • Międzynarodowy Dzień Rodziny - konkurs

        •   We wtorek 19 maja 2020 roku w naszej szkole został rozstrzygnięty Konkurs Plastyczny dla klas I – IV. Tematyka konkursu nawiązuje do Międzynarodowego Dnia Rodziny, który obchodzimy 15 maja. Zadaniem uczniów oraz ich bliskich było wykonanie pracy plastycznej dowolną metodą. Dzieci w swoich pracach pokazały nam swoje marzenia dotyczące podróży dalekich i bliskich, wykazały się przy tym dużą wyobraźnią, kreatywnością i pomysłowością.  W związku z zaistniałą sytuacją pandemii konkurs odbył się zdalnie, a przekazanie uczniom dyplomów drogą elektroniczną. Po powrocie do szkoły na naszych laureatów czekają miłe nagrody.  Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły odnieśli kolejne sukcesy. Poniżej prezentujemy prace konkursowe.

          Oto lista laureatów:

          I miejsce: Ewelina 0ai, Lena 3b

          II miejsce: Adrian 2b, Alan 3a

          III miejsce: Sebastian 3b, Klaudia 0 ai

          Wyróżnienia: Damian 0ai, Nikola 1a, Szymon 2b

          Nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim za wzięcie udziału w konkursie.

          Więcej zdjęć w Albumie fotograficznym

        • Konkurs wiedzy o patronie szkoły

        •      W dniu 03.03.2020r w bibliotece szkolnej odbyła się 25 edycja konkursu o patronie szkoły Kazimierzu Pułaskim. Pierwsze miejsce w konkursie zajęli uczniowie klasy Vc - Anastazja i Patryk , drugie - drużyna z klasy V b Ernest i Jakub ,  a trzecie - przedstawiciele klasy Va -Julia i Adam . Uczniowie otrzymali nagrody książkowe i dyplomy. Gratulujemy!

        • Półzimowisko 2020

        • Od 10 do 14 lutego w naszej szkole trzydzieścioro uczniów uczestniczyło w półzimowisku. Jego celem było przede wszystkim zapewnienie opieki i bezpieczeństwa dzieciom oraz pożyteczne zagospodarowanie ich wolnego czasu poprzez promowanie zdrowego i aktywnego trybu życia. Nuda tu nigdy nie zawitała! Dzieci były w kinie i w teatrze. W Muzeum Jacka Malczewskiego wzięły udział w warsztatach tkackich. Dreszczyk emocji pojawił się na quizie wiedzy ogólnej oraz podczas gier i zabaw  sportowych. Wszyscy świetnie bawili się w Aquaparku, a w walentynki udali się do manufaktury słodyczy „Sama Słodycz”, aby spróbować tamtejszych specjałów oraz  własnoręcznie przygotować słodką niespodziankę dla najbliższych. To był dobry czas!

        • Opłatek studentów Uniwersytetu Biblijnego

        •      W sobotę 25 stycznia. w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu odbyło się opłatkowe spotkanie Uniwersytetu Biblijnego dla Dzieci działającego pod patronatem Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II Diecezji Radomskiej. Rozpoczęła je Eucharystia koncelebrowana pod przewodnictwem moderatora diecezjalnego stowarzyszenia i rektora dziecięcej uczelni - ks. dr Jacka Kucharskiego. Na zakończenie Mszy św. studenci podziękowali za trud głoszenia Słowa Bożego. Następnie wszyscy obecni udali się na refektarz, gdzie po odczytaniu fragmentu Ewangelii ks. Jacek Kucharski złożył wszystkim serdeczne życzenia. Radość opłatkowego spotkania podkreśliły kolędy śpiewane przy dźwiękach gitar. Po zakończonym poczęstunku studenci wraz z opiekunami i rodzicami udali się na aulę im. Jana Pawła II, gdzie rozpoczął się ostatni punkt spotkania-występ artystyczny nawiązujący do beatyfikacji kardynała Wyszyńskiego.

        • Dzień Babci i Dziadka w klasie 0ai

        •      Dzień Babci i Dziadka to najpiękniejsze dni w których dziadkowie obdarzani są szczególną miłością i szacunkiem, gdyż to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka.W związku z powyższym dnia 30 stycznia 2020 roku Babcie i Dziadkowie mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanym programie artystycznym.

            Dzieci pięknie zaprezentowały wiersze, piosenki i taniec. Na zakończenie wręczyły swoim dziadkom przygotowane własnoręcznie upominki. Następnie zaproszono przybyłych gości na poczęstunek przygotowany wspólnie z rodzicami, aby w ten sposób okazać bliskim szacunek oraz podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie.

        • Żywa lekcja historii

        •  14 stycznia zawitali do naszej szkoły po raz kolejny przedstawiciele Bractwa Kerin. Tym razem uczniowie obejrzeli inscenizację, która dotyczyła II wojny światowej. Goście przybliżyli widzom przyczyny konfliktu, przebieg kampanii wrześniowej oraz czasy okupacji hitlerowskiej i sowieckiej. Jak zwykle duże zainteresowanie wywołały scenki, w których grali nasi uczniowie, zwłaszcza  umundurowanie i uzbrojenie żołnierzy- polskiego, radzieckiego i niemieckiego.

        • Wyniki konkursu

        •     Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w ogólnopolskim konkursie wiedzy na temat zdrowia i jego ochrony – MEDITEST. Celem konkursu jest promowanie wśród uczniów zdrowego trybu życia, pogłębienie znajomości budowy i funkcjonowania własnego organizmu, oraz zwiększenie świadomości wobec zagrożeń dla zdrowia i życia ludzkiego oraz postępowanie w nagłych wypadkach. Konkurs ten obejmuje treści ponadprogramowe, a organizuje go Ogólnopolskie Centrum Edukacji.  Polega na rozwiązaniu testu składającego się z 30 pytań. W konkursie wzięło udział 37 uczniów z klas : 4,7 i 8. 

          Piękny wynik  w tym konkursie osiągnęła uczennica klasy IV A  Natalia , która otrzymała tytuł laureata zajmując 3 miejsce.

          Pięcioro uczniów otrzymało wyróżnienie. Są to :

          Zuzanna klasa VII A – 7 miejsce

          Jessica VIII B – 7 miejsce

          Zuzanna VII A – 7 miejsce

          Damian VIII B- 10 miejsce

          Dawid VIII A – 12 miejsce

          Pozostali uczniowie otrzymali dyplomy uznania za udział w konkursie.

          Konkurs przeprowadziła Anna Nobis – nauczyciel przyrody

        • Budka Niepodległości

        •       Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku oraz portal JPILSUDSKI.ORG. są oficjalnymi partnerami projektu Budka Niepodległości. Po długim wyczekiwaniu zawitała ona do naszej szkoły w grudniu. W Budce umieszczony jest niezwykły aparat telefoniczny.  Gdy podniesiemy słuchawkę, usłyszymy wieści sprzed stu lat. Zabierają głos postacie historyczne mające największy wpływ na odzyskanie przez Polskę niepodległości-Józef Piłsudski, Ignacy Paderewski, Roman Dmowski, Wincenty Witos, Ignacy Daszyński, Jędrzej Moraczewski i Józef Haller, Stanisław Kelles – Krauz oraz Michał Tadeusz „Brzęk” Osiński. Narracja prowadzona jest przez aktorów, którzy wcielili się w role bohaterów sprzed 100 lat. Klimat tamtych lat podkreślają fotografie wkomponowane w ściany instalacji.

          Więcej informacji Budka Niepodległości

        • Olimpiada matematyczna ,,Archimedes.Plus”

        •                 Już po raz drugi w naszej szkole uczniowie klas 3 - 6 wzięli udział w olimpiadzie z matematyki Archimedes. Olimpiada ma pobudzić i uaktywnić uczniów w zakresie poszerzania wiedzy
           z matematyki. Uczniowie,  poprzez ducha olimpijskiej rywalizacji, podnosili swoje matematyczne umiejętności.

                          Uczestnicy otrzymali dyplomy, nagrody książkowe oraz płyty DVD o starożytnym Rzymie bądź Galicji, które również poszerzą ich wiedzę.

                          Gratulujemy sukcesów!

                          Szkolni organizatorzy: Elżbieta Szymańska oraz Jolanta Minda.

        • Paczka dla Bohatera

        •        Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w charytatywnej akcji Bożonarodzeniowa Paczka dla Bohatera. Jej celem jest niesienie pomocy potrzebującym żołnierzom i partyzantom, którzy walczyli w czasach II wojny światowej. To nie tylko wsparcie materialne, ale także cenny wyraz pamięci dla tych, którzy narażali swe życie  dla naszej ojczyzny.  W przygotowanych paczkach oprócz środków czystości i artykułów spożywczych znalazły się też kartki z życzeniami wykonane przez uczniów klas 1-3.

        • Jasełka klasy 0b

        •  

          W dniu 17 grudnia dzieci z klasy Ob przygotowały jasełka. Głównym celem tych uroczystości było wprowadzenie dzieci w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, kształcenie umiejętności wyrażania uczuć i przeżyć podczas inscenizacji Jasełek. Przedstawienie było wyjątkowe. Dzieci występowały w pięknych strojach aniołków, Józefa, Maryi, królów i pasterzy, pięknie śpiewały kolędy i recytowały przygotowane wierszyki.

  • Galeria zdjęć

    • brak danych