Aktualności

        • Szukając wiosny w "Starym Ogrodzie"

        • 6 maja klasa 2a pod opieką wychowawcy p.J. Nędzi wybrała sie do Starego Ogrodu w poszukiwaniu wiosny . Pracując w grupach dzieci uważnie obserwowały  i nasłuchiwały co dzieje się w przyrodzie.

          Dużą radość sprawiła dzieciom zabawa integrująca grupę. Zostały wykonane zdjęcia i ciekawe notatki.

          Czas spędzony razem był miły i radosny. Uśmiechnięci i zadowoleni opowiadali w klasie o poczynianiach w parku  wiosennych  obserwacjach. Miejmy nadzieję , że takich wyjść będzie jak najwięcej ..............

        • SPRAWDZIAN KOMPETENCJI TRZECIOKLASISTY OMNIBUS

        • W dniach 27 - 29 kwietnia uczniowie klas trzecich Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Radomiu przystąpili do Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasisty "OMNIBUS".

          W ten sposób podsumowali 3 lata nauki.

          Jest to duże wyzwanie dla naszych uczniów, to ich pierwszy taki  egzamin w tak młodym wieku.

        • ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

        • Światowy Dzień Ziemi znany równiez jako Międzynarodowy Dzień Ziemi obchodzimy co roku 22 kwietnia. Odbywa się corocznie wiosną. Podczas niego odbywa się wiele akcji, których celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie i  promujących dbanie o środowisko.

          Należą do nich m.in. Sprzątanie Świata, dzień bez samochodu, posadzenie symbolicznej roślinki...

          Uczniowie Naszej Szkoły świętowali ten dzień w inny sposób, również ważny dla Nich.

          Pod kierunkiem  nauczycieli wykonali piękne prace plastyczne.

        • KONKURS PLASTYCZNY MÓJ T-SHIRT - MOJA NIEZWYKŁA SZKOŁA

        • Początek marca to szczególny czas w naszej szkole, obchodzimy Dzień Patrona Szkoły - Kazimierza Pułaskiego.

          Święto połączone jest z  dniem otwartym dla naszych przyszłych uczniów i ich rodzin.

          W tym roku ze względu na sytuację epidemiologiczną nie mogliśmy jak co roku uroczyście świętować.

          Jednak udało się zaakcentować nasze święto i zorganizowaliśmy konkurs plastyczny dla uczniów klas I - III : "Mój t-shirt - moja niezwykła szkoła".

          Zadaniem dzieci było zaprojektowanie t-shirtu z bloku technicznego zawierającego hasło i rysunki promujące naszą szkołę - PSP7. Uczniowie chętnie uczestniczą w ważnych wydarzeniach szkoły oraz biorą udział w konkursach plastycznych. Jak zawsze mogliśmy liczyć na kreatywność i zaangażowanie naszych wspaniałych uczestników, a liczba prac przerosła nasze oczekiwania.

          Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.

          Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie.

          Laureaci:

          I miejsce: Lena 1c 

          II miejsce: Kacper 2a  

          III miejsce: Damian 1a 

          Wyróżnienia:    Klaudia  1a , Dominik 1a,  Marika 1b,

                                   Zuzanna 1c,   Oliwia 3a,    Oliwia 3a,   Jakub 3a

        • DAWNO,DAWNO TEMU. BAŚNIE I LEGENDY ZIEMI RADOMSKIEJ

        • W miesiącu lutym klasa IIa wraz z wychowawczynią Jolantą Nędzi wybrała się do Muzeum Okręgowego na wystawę „Dawno, dawno temu. Baśnie i legendy Ziemi Radomskiej”.

          Dzieci w skupieniu i z zainteresowaniem wysłuchały mrocznych opowieści przewodnika o zjawach, duchach, wróżkach, dobrych i złych potworach, a także postaciach historycznych, mających związek z naszym miastem   

          i regionem. Dowiedzieliśmy się jak powstały nazwy miejscowości, np. Radom, Skaryszew, Potworów, Wierzbica. Zachwyt wzbudzały eksponaty baśniowych i legendarnych postaci, a także zaaranżowane sceny.

          Wystawie towarzyszyły warsztaty, podczas których uczniowie wykonywali baśniowego duszka, a swoje prace zabierali ze sobą. Wydarzenie wywołało ogromną radość i entuzjazm najmłodszych, którzy przez długi czas nie mogli uczestniczyć w spotkaniach kulturalnych z powodu pandemii.

          Tym bardziej wszyscy cieszyliśmy się z naszej wycieczki.

        • ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

        • 5 marca to dla Naszej Szkoły dzień inny niż pozostałe.

          To dzień szczególny i wyjątkowy - święto patrona szkoły Kazimierza Pułaskiego.

          W zaistniałej sytuacji  w naszym kraju  ze względów epidemiologicznych  i bezpieczeństwa Nas wszystkich ten dzień nie odbędzie się jak planowaliśmy.

          Zachęcamy do obejrzenia filmiku o naszym patronie, strony internetowej PSP 7 i zapoznanie się z ofertą naszej placówki. W miesiącu marca rozpoczęła się również rekrutacja dla klas pierwszych i zerówek.

          Zapraszamy do Nas, do przyjaznego miejsca z indywidualnym podejściem do ucznia, ciepłą i rodzinną atmosferą.

          FILM O PATRONIE SZKOŁY

        • STUDNIÓWKA MATEMATYCZNA

        • W naszej szkole od września klasy szóste biorą udział w innowacji pedagogicznej pod nazwą ,,Studniówka matematyczna”.

          Nazwa tych zajęć nawiązuje do tego, iż szóstoklasiści na 100 dni przed egzaminem ósmoklasistów, piszą swój egzamin.

          W trakcie zajęć uczniowie poznają strukturę arkusza egzaminacyjnego, dowiadują się jak przebiega egzamin oraz jakiego typu zadań mogą się na nim spodziewać. Następnie, zgodnie z założeniami innowacji, utrwalają zadania egzaminacyjne m. in. zawarte w informatorze egzaminacyjnym opublikowanym przez CKE.

          Uczniowie chętnie uczestniczą w ,,Studniówce matematycznej”. Zaletą tych zajęć jest praca w grupach, która integruje uczniów i pozwalała na swobodne dyskusje oraz wzajemne wspieranie się w nadrabianiu zaległości i przypominaniu sobie wiedzy. Dla uczniów stanowi to jedną z nielicznych okazji do bezpośredniego komunikowania się z kolegami w trakcie nauki zdalnej. Na koniec każdych zajęć uczniowie na żywo biorą udział w quizie dostosowanym do aktualnie omawianego tematu.

          Jest to dla nich ciekawą formą rywalizacji oraz motywacji do zdobycia 100% wyniku.

          Po  zrealizowaniu wybranych tematów ze zbioru ,,Licz ze mną” część 1, przystąpiono do przygotowania do egzaminu próbnego, który odbył się 16.02.2021 r. – na 100 dni przed egzaminem z matematyki w klasach 8.  Wyniki egzaminu bardzo nas ucieszyły. Dzięki zaangażowaniu uczniów i wsparciu Rodziców część uczniów zdobyła dużą liczbę puktów, co przełożyło się na wysokie wyniki procentowe.

          Egzamin zorganizowano w szkole w pełnym reżimie sanitarnym w formie konkursu. Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody.

          Naszym wspaniałym szóstoklasistom życzymy dalszych sukcesów!

           

        • AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI DRUGA EDYCJA

        • W roku szkolnym 2020/2021w naszej szkole odbywa się druga edycja Akademii Przyszłości .

          Akademia Przyszłości pomaga dzieciom, które  mają niską samoocenę. Celem działalności  jest to , aby dzieci zaczęły samodzielnie pokonywać dotychczasowe trudności i z podniesioną głową patrzyły w przyszłość oraz realizowały swój potencjał, marzenia i aspiracji.

          Na początku roku akademickiego w październiku dzieci uczestniczyły w inauguracji on-line oraz otrzymały wyprawki zawierające upominki oraz indeksy. W trakcie nauki zdalnej część dzieci zdecydowało się na spotkania stacjonarne z wolontariuszami w pełnym reżimie sanitarnym w szkole, a pozostałe dzieci spotykały się z wolontariuszami on-line.

          Spotkania te, były dla dzieci ważnym wydarzeniem i dużym wsparciem w trakcie nauki zdalnej. Przed świętami Bożego Narodzenia troje dzieci wybrało się wraz z dwoma wolontariuszami do schroniska dla bezdomnych zwierząt. To wydarzenie pomogło w integracji studentów z wolontariuszami, wspomogło naukę empatii w  stosunku do zwierząt oraz dało dzieciom namiastkę bycia w grupie osób mających wspólny cel. Pomimo niskiej temperatury, dzieci były zadowolone z wyjazdu. Na koniec wszystkie dzieci otrzymały upominki świąteczne.

          Każdy uczeń posiada swojego wolontariusza, z którym spotyka się raz w tygodniu przez jedną godzinę zegarową. Po zajęciach tutor wpisuje dziecku sukces do specjalnego indeksu. Im więcej spotkań, tym więcej sukcesów. I tak małymi krokami studenci Akademii Przyszłości zaczynają coraz bardziej wierzyć w siebie i odkrywać coraz więcej swoich talentów.

          Życzymy dalszych sukcesów naszym wspaniałym Uczniom!

           

        • WALENTYNKI W KLASIE 0A

        • Święto zakochanych to  bardzo ważne miejsce w kalendarzu uroczystości szkolnych

          i przedszkolnych. Jest to wyjątkowy dzień, który świętowany jest nie tylko przez dorosłych, ale również dzieci.

          Organizatorem tak przewspaniałego dnia była p. Marlena Piertrzk poniżej zdjęcia.

           

        • DZIEŃ KOTA W KLASIE OA

        • 17 lutego obchodziliśmy nietypowe święto - „Dzień kota”.

          W tym dniu dzieci upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół. Następnie oglądały ilustracje przedstawiające rasy  kotów, zapoznawały się z  obyczajami oraz sposobami pielęgnacji tych zwierząt .

          Były  wesołe „kocie zabawy”: kocia gimnastyka, picie mleczka, kocie memory, ciekawostki o kotach. Uwieńczeniem zabawy było wykonanie pracy plastycznej - Kotki.  

          Uczniowe dostali dyplomy za wspólną zabawę.

           

        • PASOWANIE NA CZYTELNIKA

        • 28 stycznia  2021r. w naszej szkole odbyło się"Pasowanie na czytelnika". 

          Panie bibliotekarki przekazały dzieciom informacje: jak szanować i dbać o książki, regulamin pracy biblioteki w czasie pandemii. ustaliły z wychowawczyniami terminy wypożyczeń. 

          Uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste przyrzeczenie. Mieli możliwość wybrania i wypożyczenia książeczki, którą chcieliby przeczytać. Cała uroczystość odbyła się w salach lekcyjnych   z zachowaniem reżimu sanitarnego i zgodnie z wytycznymi do pracy w czasie trwającej pandemii.

        • W KARNAWALE SAME BALE !

        • W świetlicy szkolnej  w ostatnim czasie przygotowywaliśmy się do balu karnawałowego.

          Dowiedzieliśmy się jak i kiedy obchodzony jest karnawał oraz skąd wywodzi się ten zwyczaj. 

          Zobaczyliśmy zwyczaje karnawałowe w różnych częściach świata, m.in.: w Rio de Janeiro oraz w Wenecji. 

          Robiliśmy maski karnawałowe, dekorowaliśmy salę świetlicową oraz utworzyliśmy listę przebojów. 

          Dzięki temu udało nam się stworzyć wspaniałą karnawałową atmosferę. 

          Chętnie braliśmy udział w konkursach i zabawach ruchowych. Cieszyły się one dużym powodzeniem.

          Wszyscy świetnie się bawiliśmy w rytmie znanych utworów. Do zobaczenia za rok...

        • BAL KARNAWAŁOWY KLASY 0 A

        • Bal karnawałowy dla  dzieci to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni.

          Jest atrakcją bardzo lubianą przez uczniów, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.

          Tak też było dnia 29 stycznia  w Publicznej Szkole Podstawowej nr 7.

            Już od rana w szkole pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, można było spotkać: wróżkę, królewnę, księżniczki, rycerza, kowboja, strażaka, Spider-Mana, smoka ... nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. 

          Nie zabrakło również konkursów, w których wszyscy chętnie uczestniczyli. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia.

          Podczas odpoczynku przygotowany był słodki poczęstunek. Bal umożliwił dzieciom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości i to było głównym celem tego balu.  

          Organizatorem spotkania karnawałowego była wychowawczyni klasy p. Marlena Pietrzyk

          Do zobaczenia ..za rok...

        • KONKURS PLASTYCZNO - JĘZYKOWY

        • Dnia 21 grudnia 2020r  rozstrzygnięty został konkurs plastyczno-językowy.

          Uczniowie klas siódmych i ósmych mieli za zadanie stworzyć oryginalną kartkę świąteczną z życzeniami w języku niemieckim.

          Głównym celem konkursu było rozwijanie kreatywności, uzdolnień plastycznych oraz językowych. Prace były oceniane pod względem pomysłowości, estetyki oraz poprawności językowej.

           Prace uczestników zostały wykonane bardzo starannie z dużą pomysłowością.

          Zwycięzcy oraz wszyscy uczestnicy otrzymali oceny z języka niemieckiego i zachowania.

          Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

          Organizatorzy: p. Magdalena Błaszczyk i p. Agnieszka Stępień

           

           

        • SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY

        • NAJPIĘKNIEJSZA KARTKA BOŻONARODZENIOWA KLASY 0-3

          W naszej szkole w miesiącu grudniu odbył się konkurs plastyczny dla klas młodszych.

          Celem konkursu było  umożliwienie uczniom zaprezentowanie swojego talentu, popularyzowanie polskich tradycji świątecznych, rozwijanie zdolności plastycznych dzieci .

          Organizatorami były P. Monika Pękacka i  P. Anna Bąk

          Nasi mali uczestnicy świetnie sobie poradzili, powstały piękne i interesujące prace plastyczne.

          Wszystkim uczestnikom gratulujemy !!!

          Rozdanie dyplomów i upominków nastąpi po powrocie uczniów do szkoły.

          Życzymy zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia.

           

           

           

        • MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH POD HASŁEM - :” Z KSIĄŻKĄ CI DO TWARZY”

        • W miesiącu październiku uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem: p. A. Cynowskiej p. B. Gutkowskiej i p. E. Kowalskej uczestniczyły w konkursie bibliotecznym, mającym na celu rozwijanie u dzieci i młodzieży szkolnej zaintetresowania czytelnictwem.

          Rozstrzygnięcie konkursów

          1.Mój ulubiony bohater książkowy.

          I miejsce - Kalina kl. 5a, II miejsce - Julia kl. 5a, III miejsce - Amelia kl. 7a

          Wyróżnienia.     

          Nikola kl. 2a    Karolina kl. 6a      Nikola kl. 6b    Anastazja  kl. 6c

          Konkurs na zakładkę do książki.

          I miejsce  Dominik kl. 1a    II miejsce Kacper kl. 2a

           III miejsce  Zuzanna kl. 1c

          Wyróżnienia.

          Magdalena  kl. 1b   Nikola kl. 1b     Brajan  kl. 3b     Helena kl. 1b

          2.Konkurs na wiersz lub rymowankę ….

          Dyplomy za udział.

          Patrycja kl. 4a   Roksana kl. 5a     Dżowani kl. 5a

          Konkurs „z książką ci do twarzy”.

          Wyróżnienie

          Amelia kl. 7a   dyplom za udział -  Amelia kl.7a

          Dyplomy i nagrody dla uczniów klas starszych zostaną przekazane po powrocie do szkoły.

           

        • XVII RADOMSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY- PIŁKARKI NOŻNE

        •     Październik miesiącem  sukcesów !

          Udanie zakończyły udział w XVII Radomskiej Olimpiadzie Młodzieży Piłkarki Nożne z naszej szkoły.

          W  Igrzyskach Dzieci – klasy VI i Młodsi – najpierw awansowały do finału zajmując II miejsce w grupie eliminacyjnej, następnie po zaciętych meczach finałowych wywalczyły III miejsce wśród radomskich szkół podstawowych. Jako  nagrodę otrzymały okazały puchar, dyplom i medale.

          Kilka zawodniczek otrzymało propozycję treningów w klubie sportowym „Czwórka Radom”.

          Opiekunem i trenerem zespołu był nauczyciel wychowania fizycznego p. Dariusz Chudzik.

          Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!      

        • ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

        • 23 i 28 października odbyło się ślubowanie klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 7 im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu.

          W uroczystości tej wzięło udział trzy klasy pierwsze:

          1ai (wychowawca - p. Nowak Aleksandra), 1b (wychowawca p. Rokosz Ewa) i  1c (wychowawca p. Szymańska Elżbieta) i p. Dyrektor Katarzyna Gruszka.

          Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności muzyczne. W niezwykle podniosłej atmosferze pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, a swoim zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Następnie Pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia.

          Pierwszaki otrzymali pamiątkowe dyplomy. Ten dzień z pewnością na długo pozostanie Im w pamięci.

          Miejmy nadzieję, że słowa przyrzeczenia, które składali będą dla nich drogowskazem na długie lata szkolne.

  • Galeria zdjęć

    • brak danych