Aktualności

        • ZDROWO I SPORTOWO - REALIZACJA PROGRAMU PROFILAKTYCZNEGO

        • W ramach akcji "Zdrowo i sportowo"  szkolnego programu zdrowia nasi uczniowie z klas młodszych aktywnie uczestniczą w zajęciach sportowych. Realizacja programu odbyła się w styczniu.

          Zajęcia  prezentowała klasa 2a. Uczniowie nie tylko dobrze się bawili, ale także uczyli się zdrowych zasad rywalizacji.

        • FILCAKI WSPIERAJĄ DZIECIAKI - PODSUMOWANIE AKCJI

        • Pięknie dziękujemy wszystkim, którzy zakupili różową kokardkę i w ten sposób wsparli zbiórkę dla potrzebującej bardzo drogiej operacji Nadii.

          Pomaganie ma wielką moc.

          Organizatorem akcji jest Stowarzyszenie im. Bożeny Stawińskiej "Filcaki wspierają dzieciaki".

        • TURNIEJ W UKŁADANIU KOSTKI RUBIKA

        • 16 stycznia w naszej szkole odbył się turniej w układaniu kostki Rubika 3x3x3 na czas.

          Lista zwycięzców:

          1. miejsce Oskar klasa 7a

          2. miejsce Adrian klasa 7a

          3. miejsce Mikołaj klasa 8a

          4. miejsce Krystian klasa 7a

          5. miejsce Emil klasa 8c

          6. miejsce Adam klasa 8a

          Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy na kolejne zawody, które odbędą się w czerwcu.

          Organizatorzy:

          Samorząd Szkolny:  Joanna Dobosz, Michał Woliński klasa 8a (sędzia główny) oraz Jolanta Minda

          Gość specjalny: Mistrz Europy w układaniu kostki Square-1.

          Sponsor nagród: sklep internetowy strefakostek.pl

        • WEWNĄTRZSZKOLNY TURNIEJ SZACHOWY KLAS 1-4

        • W miesiącu grudniu odbył się w Siódemce  wewnątrzszkolny turniej szachowy w kategorii klas 1-4.

          Organizatorem turnieju był Samorząd Uczniowski z jego głównym przedstawicielem Michałem Wolińskim oraz sędziami:

          Mikołajem Jabłońskim i Adamem Ziębą.

          Nad całością imprezy czuwały nauczycielki: Jolanta Minda i Joanna Dobosz. Wszyscy uczestnicy turnieju ambitnie walczyli i należą im się gratulacje.

          Na szczególne wyróżnienie zasługują osoby, które zajęły 6 pierwszych miejsc:

          I miejsce - Kacper 4a,

          II miejsce - Tomasz 2b,

          III miejsce - Błażej 4a,

          IV miejsce - Nikola 4a,

          V miejsce - Błażej 2b,

          VI miejsce - Zuzanna 3a.

          Wszystkim naszym szachistom życzymy powodzenia na kolejnych imprezach szachowych wewnątrzszkolnych i międzyszkolnych.

        • KONKURS - "NIEZIEMSKIE ANIOŁY"

        • W naszej szkole odbył się konkurs plastyczny: „Nieziemskie Anioły”, który cieszył się dużym zainteresowaniem.

          Celem konkursu było rozwijanie uzdolnień plastycznych dziecka.

          Laureaci kategoria wiekowa I - III klasa:

          Miejsce I - Mikołaj kl. 1a

          Miejsce II - Maja kl. 1a

          Miejsce III - Julia kl. 2b

          Miejsce III - Nel kl. 3c

          Wyróżnienia: Oliwia kl. 1b, Weronika kl. 2a, Nikola kl. 2b

          Laureaci kategoria wiekowa IV - VIII klasa :

          Miejsce I - Martyna kl. 6b

          Miejsce II - Maciej kl. 6a

          Miejsce III - Karolina kl. 4a

          Miejsce III - Julian kl. 4a

          Wyróżnienia: Aleksandra kl. 4a, Nikola kl. 4a, Stanisław kl. 5b

          Wszystkim uczestnikom gratulujemy pomysłowości. Zwycięskie prace zostały wysłane na kolejny etap konkursu do organizatora głównego.

          Trzymamy mocno kciuki.

        • BOŻONARODZENIOWA PACZKA DLA BOHATERA

        • "To dzięki Wam, każdy bohater poczuje, że pamiętamy o Jego zasługach dla wolnej Polski".

          Po raz kolejny odbyła sie w naszym mieście szlachetna akcja - XII Ogólnopolska Bożonarodzeniowa Paczka dla Bohatera wspierana m.in. przez Zespół Szkół Zawodowych im. mjra Henryka Dobrzańskiego "Hubala" w Radomiu, w której to odbyło się podsumowanie akcji. Nasza szkoła i tym razem wzięła udział w tej akcji.

          Pani Dyrektor Katarzyna Gruszka otrzymała podziękowanie za wspieranie tej szlachetnej akcji od kilku już lat.

        • TRZYDNIOWY JARMARK ŚWIĄTECZNY

        • Trzydniowy Jarmark Świąteczny w Radomiu zapełniony był wieloma atrakcjami I wydarzeniami.

          18 grudnia odbył się także konkurs na najładniej ubraną choinkę. W konkursie startowały szkoły i placówki oświatowe z całego Radomia. Wszystkie choinki byly przepiękne. 

          Z naszej placówki w konkursie uczestniczyły maluchy z klasy 0a. pod opieką p.M.Pietrzyk.

          Świetnie sobie poradziły, możemy efekty zobaczyć na zdjęciach.

            

        • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI

        • Uczniowie naszej szkoły pod opieką p.J.Białas brały udział w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym  "E=mcto moc! Każdy ma swoją!" z okazji Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami. Uczennica Lena klasy 2a zdobyła II miejsce. 

          9 grudnia w PSP nr 5 w Radomiu odbyło się wręczenie nagród laureatom.

          Gratulujemy!

        • LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI NA LEKCJACH INFORMATYKI

        • W ramach "Laboratorium  Przyszłości" na lekcjach  informatyki uczniowie klasy 2b z  nauczycielką tego przedmiotu p.B.Sawińską z wielkim zaangażowaniem uczyli się podstaw programowania z grą edukacyjną Scottie Go!

          Była świetna zabawa i owocna nauka.

           

        • AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA

        • Ruszyła XIV  edycja programu o bezpieczeństwie dla pierwszoklasistów w naszej szkole.

          Akademia Bezpiecznego Puchatka są to zajęcia dla klas młodszych, gdzie miś Puchatek wraz ze swoimi przyjaciółmi uczy dzieci jak należy zachowywać się bezpiecznie, kiedy jesteśmy w domu, w szkole, na drodze czy w internecie.

        • AKCJA ZDROWO I SPORTOWO

        •  

          Akcja ma na celu promowanie przede wszystkim aktywności fizycznej wśród dzieci najmłodszych (3-10 lat).

          Nasza szkoła już kolejny rok bierze udział w akcji " Zdrowo i sportowo", w którym zachęcamy wszystkich uczniów nie tylko do zdrowego odżywiania się, ale również do częstego zażywania sportu.

        • MIĘDZYNARODOWA SZKOLNA OLIMPIADA SPORTOWA

        • Reprezentacja PSP nr 7 uczestniczyła w Międzynarodowej Szkolnej Olimpiadzie Sportowej, która organizowana była w PSP nr 14 Integracyjnej w Radomiu.

          W olimpiadzie brała udział młodzież radomskich szkół oraz uczniowie z Czech i Słowacji. Celem imprezy była m.in. integracja młodzieży europejskiej.

          Podczas rywalizacji w Międzynarodowej Szkolnej Olimpiadzie Sportowej nasza reprezentacja zajęła I miejsce

          Gratulujem

        • LEKCJA MUZEALNA KLASY I A

        • Uczniowie klasy Ia wybrali się do Muzeum Wsi Radomskiej.

          Tajemniczy nastrój, wróżby, lanie wosku i świetna zabawa także na świeżym powietrzu, towarzyszyły  dzieciom od samego rana.

          Lekcja muzealna pt. "Święta Katarzyna i święty Andrzej" była okazją do poznania tradycji i zwyczajów panujących na wsi polskiej przed wieloma latami.

          Dla dzieci to niezapomniane przeżycia.

        • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

        • Pod koniec listopada obchodzimy DZIEŃ MISIA.

          Również i w tym roku zarówno klasy młodsze i starsze brały udział w świętowaniu. Uczniowie przynieśli do szkoły swoje przytulanki, było wiele radości i fajnej zabawy. Do następnego roku.....

        • WARSZTATY MUZEALNE "OD ZIARENKA DO BOCHENKA"

        • Uczniowie z klasy 1b wzięli udział w warsztatach pt.: "Od ziarenka do bochenka", które odbyły się w Muzeum Wsi Radomskiej.

          Dowiedzieli się, jaki jest proces obróbki ziarna od momentu zasiewu do produktu końcowego jakim jest chleb.

          Przygotowali własne bułeczki, które po wypieczeniu ze smakiem skosztowali.

          Zajęcia odbyły się w ramach programu "Kulturalna szkoła na Mazowszu".

        • 11LISTOPADA NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

        • Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków czas świętowania, ale też refleksji na temat wolności.

          10 listopada na korytarzu szkolnym odbył się uroczysty apel.

          Uczniowie klas ósmych pod kierunkiem P. M. Włodek, nauczycielki historii naszej placówki przygotowali uroczysty występ z tej okazji.

          Była to  piękna lekcja historii i patriotyzmu.

        • DZIEŃ ŚWIĘTEGO MARCINA - MARTINSTAG

        • Dzień Świętego Marcina jest świętem obchodzonym 11 listopada w Niemczech oraz w niektórych regionach Polski.

          W naszej szkole obchody Dnia Świętego Marcina również wpisały się w tradycję.

           7 listopada uczniowie wszystkich klas ósmych mieli możliwość uczestniczenia w lekcji kulturoznawczej z języka niemieckiego.

          Święty Marcin urodził się na Węgrzech i był rzymskim legionistą. Według legendy zlitował się nad zmarzniętym żebrakiem i ofiarował mu połowę swojego płaszcza.

          Celem lekcji tematycznej było przybliżenie społeczności uczniowskiej postaci św. Marcina związanej z niesieniem dobra innym ludziom, jak również zapoznanie uczniów z kulturą i tradycją krajów niemieckojęzycznych.

          Tego dnia każdy uczeń mógł spróbować rogali świętomarcińskich, które wyróżniały się nadzieniem z białego maku, bakalii oraz orzechów.

        • MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ SZACHOWY

        • 27 października reprezentanci naszej szkoły uczestniczyli w Międzynarodowym Uczniowskim Turnieju Szachowym, który się odbył w PSP nr 4 w Radomiu.

          Rywalizacja toczyła się przez kilka godzin w dwóch grupach:

          grupa A - uczniowie radomskich szkół ponadpodstawowych,

          grupa B - uczniowie szkół podstawowych.

          Wśród uczniów szkół podstawowych, których było ponad 60, najlepszym zawodnikiem okazał się reprezentant naszej szkoły - Mikołaj kl.8a

          Adam P. kl.8b zajął III miejsce,

          Adam Z. kl.8a  IV miejsce.

          W tej grupie zostało wyróżnionych kilku uczniów w poszczególnych kategoriach wiekowych. Adam Z. został najlepszym zawodnikiem w klubowej kategorii Junior do lat 15.

          Gratulujemy całej naszej "siódemkowej" trójce szachistów.

  • Galeria zdjęć

    • brak danych