Aktualności

        • KAMPANIA SPOŁECZNA "JESTEŚ WIDOCZNY, JESTEŚ BEZPIECZNY

        • 15 października uczniowie klas czwartych, piątych i klasy szóstej naszej szkoły uczestniczyli w kampanii społecznej "Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny" organizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego. 

          Podczas zajęć uczniowie otrzymali nagrody - zestawy BRD i brali udział w panelach dydaktycznych, promujących bezpieczeństwo. Pierwszy panel to nauka udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, drugi to interaktywny wykład o tematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym wraz ze sprawdzeniem wiedzy, a trzeci to przejazd dzieci po rowerowym torze przeszkód. Do naszej kampani zostałzaproszony również Autotomobil Klub Polska z kierowcami rajdowymi.

          Zajęcia prowadzone są we współpracy z wojewódzkimi ośrodkami ruchu drogowego, komendami miejskimi oraz powiatowymi Państwowej Straży Pożarnej, komendami policji oraz ratownikami medycznymi z wojewódzkich stacji pogotowia ratunkowego i transportu sanitarnego i delegaturami Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

          Koordynatorem kampanii w naszej placówce była p.Małgorzata Gregier.

          zdjęcia Małgorzata Gregier

        • BOHATER ON - WŁĄCZ HISTORIE !

        • Bohater On - włącz historie! to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. W tym roku szkolnym nasza szkoła włączyła się w akcję, aby promować patriotyczne postawy i działania związane z propagowaniem wiedzy o historii Polski XX wieku.

          W tym celu zorganizowane zostały lekcje oparte o scenariusz organizatora. Dzięki nim młodzież klas ósmych miała możliwość zapoznać się z sylwetkami bohaterów i poznać ich przeżycia.

        • WYBORY DO SAMORZĄDU SZKOLNEGO W ROKU SZKOLNYM 2024/2025

        • Wyniki wyborów na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego

          W środę 9 października 2024 r. uczniowie naszej szkoły wybierali przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego klas starszych. Wybory poprzedzone były kampanią wyborczą przeprowadzoną przez kandydatów w formie plakatów z programem wyborczym i zdjęciem kandydata oraz bezpośrednią prezentacją każdego ze startujących przed klasami IV-VIII.

          Wybory były lekcją demokracji dla wszystkich uczniów szkoły, podczas której przekonali się, że w dorosłym życiu czeka ich wiele trudnych wyborów. W głosowaniu wzięło udział 162 uczniów, którzy wybierali swoich przedstawicieli spośród czworga kandydatów.  

          Skład Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2024/2025:

          Przewodnicząca:
          Aleksandra Nagrodzka

          Zastępca przewodniczącej:
          Zuzanna Wróbel

          Członkowie samorządu:

          Lena Wiaderek

          Tomasz Gawroński

          Całej czwórce serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy na rzecz uczniów.

          Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

          Maria Majewska

          Mateusz Bilski

        • IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

        • 10 października podczas rozgrywek w ramach XXI Radomskiej Olimpiady Młodzieży - kategoria Igrzyska Młodzieży Szkolnej - nasze dziewczęta z klas VII - VIII zajęły II miejsce wśród radomskich szkół podstawowych.

          Okazały puchar, dyplom i medale oraz tytuł wicemistrzowski były nagrodą za ambitną postawę i walkę na boisku.

          Serdeczne gratulacje, dziękujemy za wzorowe reprezentowanie naszej szkoły i życzymy dalszych sukcesów na sportowych arenach.

        • EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

        • 26 września w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Języków.

          Uczniowie klas siódmych i ósmych grup językowych razem z p.M.Błaszczyk nauczycielką języka niemieckiego  bardzo chętnie włączyli się do aktywnego udziału w zabawach i grach językowych.

          Celem zajęć było promowanie różnorodności kulturowej, znajomości języków obcych oraz tolerancji.

          Dziękujemy za dobrą zabawę i zaangażowanie.

        • Z PODWÓRKA NA BIEŻNIĘ

        • 30 września uczniowie klas 5c i 6a uczestniczyli w zawodach sportowo-rekreacyjnych

          na MOSiR  w Radomiu "Z podwórka na bieżnię".

           Wydarzenie  lekkoatletyczne było przeprowadzone w formie zabawowej.

          Część naszych uczniów pełniła rolę kibiców, a ci bardziej odważni wcielili się w role lekkoatletów.

          Nasi reprezentanci brali udział  w biegach na 600m, 200m, 40m oraz biegu 40m przez płotki.

          Głównym celem imprezy "Z podwórka na bieżnię" było zachęcenie dzieci do aktywności fizycznej.

        • RAJD KLASY PIĄTEJ - LAS KAPTURSKI NADLEŚNICTWO RADOM

        • 4 października klasa 5c wędrowała zielonym szlakiem turystycznym do Lasu Kapturskiego.

          Na terenie Nadleśnictwa Radom uczniowie poznawali środowisko przyrodnicze jak również  krajobrazy przyrody. Nie mogło się obyć bez gier  i zabaw, oraz pieczenia  kiełbasek.

          Ośmiokilometrowy rajd do Lasu Kapturskiego organizowany był z okazji Dnia Chłopaka.

        • XXI RADOMSKIE IGRZYSKA DZIECI W MINI PIŁKĘ

        • 27 września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w międzyszkolnych rozgrywkach w mini piłkę nożną, które odbyły się  w Publicznej Szkole Podstawowej  nr 18 w Radomiu w ramach XXI Radomskich Igrzysk Dzieci.

          Męska reprezentacja szkoły do lat 12 w składzie:

          Remigiusz K. 7a, Mateusz K, Kajetan Ł., Bartosz T. i  Nikolas S. z klasy 6a, Kacper K. 5b, Błażej S.  i Antoni K. z klasy 4b.

          Co prawda, naszym zawodnikom nie udało się zakwalifikować do finału miejskiego, ale udział w tej imprezie sportowej był dla naszych piłkarzy ciekawą przygodą.

          Na słowa pochwały zasługują strzelcy bramek:

          Remigiusz, Kajetan, Kacper

          Natomiast Królem Strzelców szkoły został Błażej.

        • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

        • Każdego roku, 15 września, obchodzimy Dzień Kropki – wyjątkowe święto kreatywności, odwagi i odkrywania własnych talentów.

          Choć może wydawać się, że to dzień poświęcony zwykłej kropce, w rzeczywistości za tym wydarzeniem kryje się głębsza idea, która inspiruje dzieci i dorosłych na całym świecie do podejmowania wyzwań i wyrażania siebie.

          W naszej szkole uczniowie również uczesticzyli w tym wydarzeniu.

        • NARODOWE CZYTANIE

        • W poniedziałek 9 września obchodziliśmy w naszej szkole, podobnie jak w wielu innych szkołach w Polsce, tzw. dzień Narodowego Czytania

          W ramach tej inicjatywy przybliżane zostają uczniom skarby literatury polskiej.

          Pani Dyrektor Barbara Natorska przeczytała zgromadzonym na szkolnym korytarzu uczniom klas 1-3 bajkę z "Kordiana" Juliusza Słowackiego pt. "O Janku, co psom szył buty".

          Dzieci słuchały z uwagą i zainteresowaniem.

          Za rok będziemy im przybliżać twórczość Jana Kochanowskiego.

        • UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2024/2025. OTWARCIE WIELOFUNKCYJNEGO BOISKA

        • W poniedziałek, 2 września 2024 r. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny Mszą Świętą o godzinie 08.30 w kościele św. Jana Chrzciciela. Następnie uczniowie wraz z wychowawcami spotkali się w salach lekcyjnych.

          O godzinie 10.00 nastąpiło uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego połączone
          z otwarciem nowo zbudowanego boiska wielofunkcyjnego.

          Było to wyjątkowe spotkanie, które rozpoczęło się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu państwowego. Następnie swoje przemówienie wygłosiła nowa Pani Dyrektor szkoły, Barbara Natorska, uczniowie poznali nową Panią Wicedyrektor, Dorotę Płusę. Swoją obecnością zaszczycili nas również: Pani Anna Bulera – Sasin, Wizytator Delegatury w Radomiu w Kuratorium Oświaty w Warszawie, Wiceprezydent miasta, Pani Marta Michalska-Wilk, Pan Dyrektor muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu, Leszek Ruszczyk, Pani Dyrektor Katarzyna Gruszka oraz ksiądz proboszcz parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu, ks. kan. Mirosław Nowak.

          Kilka zdań wypowiedziała do społeczności szkolnej Pani Wiceprezydent, dalej głos zabrały uczennice naszej szkoły należące do drużyny piłkarskiej, które zdobyły dwa razy złoto w zawodach w ostatnich dwóch latach.

           Po tej części nadeszła chwila na uroczyste przecięcie wstęgi nowego boiska ufundowanego ze środków Mazowieckiego Funduszu.

          Zapraszamy do obejrzenia zdjęć do Albumu fotograficznego naszej szkoły. Foto: Gregier Małgorzata.

           

          Zapraszamy   również do relacji w Echo Dnia https://echodnia.eu/radomskie/wiadomosci/radom                  

        • WOLONTARIAT - WSPÓŁPRACA ZE SCHRONISKIEM W RADOMIU

        • Uczennice klasy 8a z opiekunem wolontariatu szkolnego koła zawiozły do schroniska dla zwierząt w Radomiu karmę dla podopiecznych schroniska kupioną za pieniądze ze zbiórki, którą zorganizowały w szkole uczennice tej klasy.

          Cała społeczność szkolna chętnie włączyła się w akcję pomocy zwierzakom.

          Dziękujemy....

        • DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI W SIÓDEMCE

        • 28 maja dla  naszej szkole to szczególny dzień - Dzień Otwartych Drzwi dla naszych uczniów, absolwentów, rodziców, całej społeczności szkolnej i środowiska lokalnego.

          Wydarzenie zorganizowane przez nauczycieli zawierało wiele atrakcji zarówno dla młodszych jak i starszych dzieci. 

          W jadalni szkolnej można było zajrzeć do "Ciastkolandii", skosztować pyszną lemoniadę, sałatkę owocową i popcorn. Jedną z atrakcji było  Mini ZOO i konkurs  "Poszukiwanie zaginionych zwierząt".

          Popularnością cieszyło się malowanie twarzy, czesanie warkoczyków i "tatuaże brokatowe".

          W sali historycznej można było układać historyczne puzzle.

          Zorganizowany został turniej sportowy w sali gimastycznej. 

          Dziękujemy rodzicom za przepyszne ciasta, nauczycielom za przygotowania, administracji za ład i porządek na terenie szkoły.

          Dzieci były zachwycone i szczęśliwe z tak spędzonego popołudnia. Do zobaczenia w przyszłym roku szkolnym.

          Dziękujemy.

        • NASZE MAŁE PROJEKTY MAKIETA SKRZYŻOWANIA

        • W klasach czwartych b i c  w ramach lekcji techniki pod kierunkiem p.M Gregier realizowaliśmy projekt nawiązujący do treści z Kodeksu Ruchu Drogowego.

          Uczniowie wykonywali makietę skrzyżowania złożoną z planszy, znaków, sygnalizatorów i modeli samochodów. Utrwalaliśmy zasady poruszania się na drodze uczestników ruchu drogowego.

          Dzięki niej wspólnie  z koleżanką i kolegą mogli ćwiczyć przejazd przez skrzyżowanie ustalając pierwszeństwo przejazdu zmieniąjąc ustawienia pojazdów.

          Foto: p.M.Gregier

        • PROJEKT DOMOWE URZĄDZENIA AGD

        • W drugim semestrze roku szkolnego na zajęciach realizowany był projekt z techniki "Domowe urządzenia elektryczne" w klasach szóstych pod kierunkiem p. M. Gregier. 

          Urządzenia elektryczne jak wiemy są przydatne w życiu codziennym a korzystanie z nich zaoszczędza nam dużo czasu. Poprawiają komfort życia i obniżają koszty utrzymania.

          Uczniowie zapoznali się z zasadami użtkowania, sposobami konserwacji i bezpieczeństwa poszczególnych urządzęń AGD, a także wskazówkami dotyczącymi oszczędnego zużycia energii elektrycznej i ochrony środowiska.

          Podsumowaniem projektu było wykonanie modelu wybranego urządzenia AGD dowolną techniką i doborem materiału.

          Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym na stronie szkoły.

          Foto. mgr Małgorzata Gregier

        • MAKIETA SKRZYŻOWANIA - NASZE MAŁE PROJEKTY

        • W ramach realizacji naszych "Małych Projektów" klasa 4ai wraz z p.B.Sawińską nauczycielką techniki na lekcjach wykonywali makietę skrzyżowania złożonej z planszy, znaków i sygnalizatorów oraz modeli pojazdów. Na pewno ułatwi to uczniom utrwalenie zasad poruszania się po drogach  w formie zabawy zamian pojazdów przy określaniu pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu. 

          Pod czujnym okiem nauczyciela uczniowie krok po kroku zgodnie z instrukcją zamieszczoną w podręczniku z techniki mogli bez problemu wykonać pracę wytwórczą.

          Możemy się o tym przekonać oglądająć zdjęcia w naszej galerii.

          Zapraszamy

        • KULTURALNA SZKOŁA NA MAZOWSZU

        • W ramach programu Kulturalna Szkoła na Mazowszu, klasa 2a uczestniczyła w warsztatach lepienia glinianych naczyń, poprzedzonych udziałem w wystawie archeologicznej Skarby i tajemnice Piotrówki.

          Zajęcia odbyły się w Muzeum Okręgowym im. Jacka Malczewskiego.

        • REGIONALNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

        • Uczeń naszej szkoły Szymon Antecki z klasy 3a otrzymał tytuł MISTRZA CZYTANIA w kategorii klas III I IV w VIII Regionalnym Konkursie Pięknego Czytania.

          Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  • Galeria zdjęć

    • brak danych